Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Planuję zmianę samochodu ze względu na powiększającą się rodzinę. Docelowo Rodzinka 2+2. Obecnie w trójkę jeździmy KIA Stonic 1.4 L+ pakiet styl 2018, ok 96k kilometrów. Samochód z salonu i w tym samym salonie cały czas serwisowany. Ubezpieczenie oc i ac. Wartość ac 55k zł. Przyznam szczerze że ciężko będzie mi się z nim rozstać, moim zdaniem świetny, bezawaryjny samochodzik. Głównie myślę nad zostawieniem auta w rozliczeniu + dopłata gotówka (może jakaś inna forma finansowania? auto w rozliczeniu + kredyt 50:50?) Sumarycznie budżet ok 140 - 145 tys. I tu moje pytanie: Na jaki samochód byście się decydowali i dlaczego? Salon? Otomoto? Ile realnie mogę otrzymać za mój obecny? Sam rozważałem KIA Sportage, Proceeda, Skodę Superb. Szukam auta w dosyć bogatym wyposażeniu ponieważ sporo jeżdżę, głównie do pracy, ok 80-90% miasto + komfort dla rodziny. Na pewno większy bagażnik (z tego co się orientowałem to ok 600l, wystarczy?). Bardzo proszę o merytoryczne komentarze i kilka mocnych stron Waszych wyborów. Z góry dziękuję za pomoc.

#samochody #auto #kia #skoda #mazda #bmw #audi #peugeot #opel #alfaromeo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: Jeśli chodzi o rodzinny samochód to Skoda jest świetna. Można mieć ISOFIX na przednim siedzeniu. Do tylnych zaczepów łatwo się dostać. Bagażnik jest bardzo duży i otwiera się razem z szybą. Haczyki w bagażniku są poręczne. Dużo miejsca w środku.
Też szukałem czegoś z dużym bagażnikiem, ale kombi mnie odrzuca, więc wziąłem Octavię liftback. Robiłem długie trasy większość czasu i żałowałem, że nie wziąłem Superb, ale do miast Octavia jest