Wpis z mikrobloga

Nie rozumiesz, musiałem utopić tych wszystkich ludzi, dzieci też, bo przestawali we mnie wierzyć, a jak ludzie we mnie nie wierzą to stają się źli. Innym razem musiałem też zabić dzieci Hioba i odebrać mu cały dorobek życia. Dzięki temu Hiob udowodnił, że naprawdę we mnie wierzy, a ja wygrałem dychę od Lucyfera. A dzieciaki zrobi sobie nowe.


#bekazkatoli #katolicyzm #takaprawda
Pobierz
źródło: IMG_20230705_095106
  • 22
@GrimesZbrodniarz: w ogóle beka, bo szatan w biblii nikogo nie zabił, (poza tą akcją z hiobem, ale to przez ten zakład, na który bóg się zgodził), a przypadki śmierci spowodowanych przez boga można mnożyć i mnożyć. I to niby bóg jest tym dobrym, bekowo.

A już pomijam, że samo istnienie śmierci jest efektem tego, że adam i ewa #!$%@? owoc poznania dobra i zła. Szatan dał nam wiedzę i mądrość, a
@PiersKurczaka: to dlatego, że biblia pisana jest z perspektywy proroków, kapłanów i innych figur związanych z bogiem. Żaden z nich nie był związany z szatanem, żaden z nich nie wiedział co wtedy #!$%@?ł Lucyfer i przyjaciele. W związku z tym, poprostu nie wiemy co tak na prawdę się działo, a to co wiemy o szatanie i jego działaniach to zazwyczaj nic okropnego. Wynika to z tego, że szatan chciał się pokazać
@PiersKurczaka: W ogóle ta akcja z Hiobem jest popaprana. Pamiętam jak w gimnazjum katechetka na moje stwierdzenie, że bóg pozwolił na zabicie dzieci Hioba tylko w ramach zakładu powiedziała, że przecież nic się nie stało bo bóg sprowadził łaskę na Hioba i ten odzyskał majątek i założył nową rodzinę, i miał kolejne dzieci. W ogóle jej nie przeszkadzało zamordowanie niewinnych ludzi xD mózg osoby wierzącej kiedy zaczyna usprawiedliwiać swoją wiarę potrafi
@GrimesZbrodniarz: 2P 1, 20 „Wiedzcie jednak, że żadnego proroctwa w Piśmie nie można wyjaśniać według własnego uznania.”

2P 3, 16 „Są w nich [listach św Pawła] jednak pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które – podobnie jak inne Pisma – ludzie niedouczeni i słabej wiary przekręcają na własną zgubę.”
@Faraluch: ziom, przecież historia Hioba jak i cały stary testament to starożytne opowieści ludzi, którzy kminili coś tam o Bogu ale rozumieli wszystko po swojemu a nie jak współcześni europejczycy. Śmiertelność dzieci była ogromna, wielożeństwo powszechne, więc deal w którym tracą 3 dzieci, ale dostają 5 nowych i młodszą żonę braliby w ciemno.

Taki Abraham np.był bardzo podjarany faktem, że będzie miał tylu potomków ile jest gwiazd na niebie (choć sam
  • 0
@PiersKurczaka:

Wygnał ludzi z raju, bo zdobyli wiedzę


No, nie do końca. Pomimo działań Ewy i Adama - człowiek nie poznał obiektywnego zła i dobra. Paradygmatem religii jest to, że jedynie Bóg może pomóc w rozpoznaniu obiektywnego dobra/zła. Wg religii chrześcijańskich (a nawet szerzej - wywodzących się z judaizmu) człowiek bez pomocy Boga nie potrafi sam rozróżnić dobra od zła.

Adam i Ewa nie zdobyli obiektywnej wiedzy. Zresztą, nie zostali ukarani
@adamczo: wygnanie z raju (poznanie dobra i zła) to IMO ciekawa alegoria wyjścia ze stanu zwierzęcego do samoświadomości i cywilizacji.

Biblia (jak każda bajka) służy jedynie do konsolidacji społeczeństw o populacji większej niż 50 osób. Bajką może być religia, prawa człowieka albo konstytucja.
@Seduxisti

@GrimesZbrodniarz: 2P 1, 20 „Wiedzcie jednak, że żadnego proroctwa w Piśmie nie można wyjaśniać według własnego uznania.”


2P 3, 16 „Są w nich [listach św Pawła] jednak pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które – podobnie jak inne Pisma – ludzie niedouczeni i słabej wiary przekręcają na własną zgubę.”


"nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za szajs, który napisaliśmy i nie możecie nas o nic oskarżyć, dlatego że właśnie tutaj tak napisaliśmy, a
@zongobongo

@Faraluch: ziom, przecież historia Hioba jak i cały stary testament to starożytne opowieści ludzi, którzy kminili coś tam o Bogu ale rozumieli wszystko po swojemu a nie jak współcześni europejczycy. Śmiertelność dzieci była ogromna, wielożeństwo powszechne, więc deal w którym tracą 3 dzieci, ale dostają 5 nowych i młodszą żonę braliby w ciemno.


Pięknie was wytresowali, że ich bronicie, a nawet nie wiecie, czego bronicie.

To nie są tylko jakieś