Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 480
Gdyby założyć, że bóg jednak istnieje, to moim zdaniem diabeł jest tym dobrym, a bóg złym. Po pierwsze szatan dał nam prawdziwą wolną wolę, bo bez możliwości czynienia zła człowiek był raczej zaledwie posłuszną kukiełką. Po drugie wystarczy porównać, ile osób w biblii zabił bóg, a ile szatan. Po trzecie bóg ma roztrojenie jaźni i ego #!$%@? w kosmos, trzeba w niego wierzyć, modlić się do niego itd., a jak nie to kara. Po czwarte bóg ma spaczoną moralność i coś nie tak z głową, jakieś dziedzicze grzechów, jakieś zabijanie niewinnych zwierząt dla złożenia mu ofiary i inne odpały. Szatan jest bardziej ludzki ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bekazkatoli
Kliko - Gdyby założyć, że bóg jednak istnieje, to moim zdaniem diabeł jest tym dobrym...

źródło: comment_1581235850kk9CbsZa6bJpYA8x2DQg87.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Kliko: Aa, nie wiesz co mówisz lewaku! Szatan próbuje nas w ten sposób kusić, będąc tym "całkiem w porządku" kolesiem z Biblii. Bóg specjalnie jest takim #!$%@? w ST, żebyśmy tak nie mieli tak łatwo w odkryciu, że to właśnie on jest największą dobrocią, miłością i sprawiedliwością.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 177
@Tuff:
Plus według biblii za szatanem podążyło aż 1/3 aniołów. Całkiem dużo jak na tak złego gościa, na którego kreują go katolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Kliko no kierując się religią i tym co oni odwalają to Bóg musi mieć spore kompleksy jak na wszechpotężną istotę skoro zrobił sobie akwarium z mrówkami które muszą się do niego modlić i jeść specjalne wafle bo nie wpuści ich na chmurki xd
  • Odpowiedz
@Kliko: fajny wywód ale jeśli chodzi o szatana to co napisałeś z faktyczną historią z biblii ma mało wspólnego. Szatan nie dał ludziom wolnej woli bo wg. biblii ludzie mogli robić co chcą od momentu stworzenia przez boga, bóg im nie uniemożliwił korzystnia z drzewa dobra i zła tylko powiedział im ze to będzie mieć złe konsekwencje. To co zrobił szatan to namówił ludzi do złego przekonując ich ze nie będzie
  • Odpowiedz
@zcaalock:

Szatan nie dał ludziom wolnej woli bo wg. biblii ludzie mogli robić co chcą od momentu stworzenia przez boga, bóg im nie uniemożliwił korzystnia z drzewa dobra i zła tylko powiedział im ze to będzie mieć złe konsekwencje.

Szatan: "gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło"


Jak można wybierać między dobrem a złem, skoro nie znasz takiego pojęcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@NieMamNicDoDodania: @dobrepicko:

2000 tys religi chrześcijańskiej

kilku tysięcy lat wiary


Przepraszam, macie rację. Wasze argumenty mnie przekonały. Skoro ta religia jest tak stara, to coś w tym musi byc.

  • Odpowiedz
@Kliko a gdzie ja napisałem, że wiek religii czyni ją z automatu uwiarygodnioną? Taka Wasza lewacka logika, że wyciągacie złe wnioski a później oskarżacie innych. Odnieś się do tego co napisałem, to podyskutujemy Mirku Szanowny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@NieMamNicDoDodania:

Odnieś się do tego co napisałem, to podyskutujemy Mirku Szanowny.

Przecież poza argumentum ad wiekum nic nie napisałeś, więc do czego mam się tutaj odnieść xD?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Wasza lewacka logika, że wyciągacie złe wnioski a później oskarżacie innych

@NieMamNicDoDodania: Napisał gość określający światopogląd polityczny jednoosiowo i generalizujący połowę społeczeństwa po jednym wpisie na zupełnie inny temat xD
  • Odpowiedz
@Kliko czytanie ze zrozumieniem widać nie jest Twoją mocną stroną.

Wracając do tematu. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Czerpiesz wiedzę z memów i szeroko pojętej beki z chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo nie jest magią, nie polega na oddawaniu czci Bogu w zamian za ochronę przed złem na wzór noszenia amuletów. Jest RELACJĄ, byciem, poznawaniem. Można spłaszczyć wszystko i każdego. Żyj tak sobie dalej. Ale trudno mówić, pisać o czymś, o czym się nie
  • Odpowiedz