Wpis z mikrobloga

Nic tak nie bawi jak tekst p0lki:

kobiety robią na pełen etat jako kucharka, praczka i sprzątaczka


Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h
Pranie - ustawić program, wlać płyn do prania, wlączyć start
Sprzątanie - Robot sprzatający, który zasuwa raz-dwa razy dziennie, raz w tygodniu manualnie przetrzeć meble ścierką.

Logiczne, że dla faceta każda z tych czynności mieści się w 10 minutach maksymalnie.

Dla kobiety każda z tych czynności to pełen etat (8h dziennie). xD

Przecież to nic innego jak wmawianie facetom, że jest kobiety są niepełnosprawne...

#logikarozowychpaskow #p0lka #rownouprawnienie #bekazpodludzi
  • 309
nie odstawiasz mięsa żeby odpoczęło przed smażeniem?


@aarahon: stary, odstawiam i się na nie gapie, jak nie bede na nie patrzył to nie odpocznie, bardzo angazujace zajęcię wymagajace skupienia i 100% uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są dania które zajmują w #!$%@? czasu przy przygotowaniu, ale tym burgerem strzeliłęs sobie w stopę, to potrawa którą dłużej się je niż przygotowuje
@serniczek_z_rodzynkami: Wiesz, to zależy od tego czy domownicy ogarniają sprzątanie na bieżąco. Jak mieszkałam sama to sprzątałam w sobotę i w tygodniu praktycznie nic nie musiałam robić. Jak mieszkam z mężem to już to tak nie wygląda. Coś nakapie w lodówce, na podłogę, nie wytrze tego od razu, zaschnie, później trzeba szorować. Ugotuje obiad (robi to dobrze i bardzo doceniam :)), ale nie domyje kuchenki, zostawi kropki wody na blatach, coś
czyli inne obowiązki domowe które trzeba zrobić a które również nie trwają 10 minut ;)


@aarahon:
Pozostałe obowiązki mogą trwać dowolnie długo, rozmawialy o czasie poświęconym na wykonanie prania. A to sprowadza się to 5 minut na wrzucenie prania i kapsułki do prania oraz 15 minut kiedy pralka już wypierze.

Ja wstawiam pralkę i ide grać na kompie, albo obejrzeć odcinek serialu. Ale ja wstawiam zazwyczaj wieczorem, kiedy już raczej nie
Mnie, pedantce, ogarnięcie chaty i jedzenia zajmuje maks godzinę dziennie.


@klatra_: jesteś sama, dlatego to nie to samo, co maż + dzieci, ale to nie wygląda jak cały dodatkowy etat
@Szumny:

celnie jak na kogoś kto sobie obiadu nie potrafi zrobić, albo wyprać gaci za to wysrywa swoje objawienia w każdym polityczkowym wykopalisku i nie tylko xD i jeszcze wejdzie stalkować konto żeby sobie argumentów z dupy nałapać xDDD zdania też po polsku złożyć nie potrafisz


idź patostreamy oglądać covidziarzu ¯\(ツ)/¯
Od czasów naszych mam doszly inteligetne pralki, zmywarki, suszarki a teraz baby jęcza bardziej niz kiedys


@loczyn: bo baby przez ten czas inteligencji nie zwiększyły ¯\(ツ)/¯
A to sprowadza się to 5 minut na wrzucenie prania i kapsułki do prania oraz 15 minut kiedy pralka już wypierze.


@danie_blyskawiczne: czyli już nie 10 minut. Kurde, dostałem już tyle wiadomości, każdy się ze mną zgadza i nie zgadza jednocześnie ¯\(ツ)/¯

to potrawa którą dłużej się je niż przygotowuje


@Leniek: zależy czy ma być taki sobie czy zajebisty ;) Chciałbym zobaczyć jak ze składników ktoś robi w 40 minut
@sidhellfire: no dobrze, a jeśli inny domownik chciał skorzystać z pralki? Nie mieszkam sam. Nie, jednak ja wolę spędzić trochę czasu nad rzeczami które robię żeby były zrobione dobrze a byle jak ;)
@serniczek_z_rodzynkami Też nie rozumiem takiego lamentu nad sprzątaniem, wystarczy być troszeczkę zorganizowanym i da się to na naprawdę szybko ogarnąć. Osobiście lubię multitasking i jak wiem że pora zrobić obiad to zanim się za niego zabiorę to wstawiam pralkę w ciągu dwóch minut, zaczynam przyrządzać do obiadu i jak się coś gotuje lub smaży to pomiędzy mieszaniem żeby się nie przepalilo wstawiam zmywarkę, dolewam do niej soli jeżeli trzeba, wytre coś lub
ale niestety w 40 minut nie upieczesz bułek


@aarahon: wrzucasz składniki do miksera z końcówką do wyrabiania ciasta i elo

Zdradze Ci tajemnice, jak nie patrzysz to ciasto też wyrosnie, upiecze się, a i mięso przejdzie przyprawami.

Na burgera nawet z wypiekaniem bułek samej roboty jest max 20 minut. Na #!$%@? da się zrobić w 5