Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev #react #javascript #frontend #programista15k
Za parę dni mam pierwszy w zyciu live coding na rozmowie rekrutacyjnej. Powiem szczerze, ze troche stresik jest, bo jak pisze kod to zawsze krążę w między Google, StackOverflow i ChatGPT, a tu tego nie będzie. Ma ktoś podrzucić z doświadczenia jakies zadanka ktore moga pojawic sie na takiej rozmowie?

Póki co ćwiczę na Leetcode, ale szukam tez takich bardziej praktycznych jak ponizsze:
- napisz komponent ktory pobierze dane z api i zmapuje w tabelę
- napisz komponent prostego formularza z przechowywaniem stanu w useState
  • 13
a tu tego nie będzie


@Viktor7874: jesteś pewien? ChatGPT to wiadomo że przegięcie, ale normalne firmy pozwalają na live codingu używać Google I Stack Overflow. Raz że inne podejście jest nieżyciowe, dwa że to czego kandydat szuka i w jaki sposób używa tego co znajdzie też może o nim wiele powiedzieć
@Marmite: w życiu nie spotkałem się z firmą, która by na to pozwlała, a trochę tych rekrutacji w życiu przeszedłem. widocznie wszystkie firmy były nienormalne.
@ly000: serio? Ja mam odwrotnie, bo że wszystkich rekrutacji, które w życiu przeszedłem, raptem na 3 był live coding, ale na każdej było powiedziane ze można sobie coś wygooglać w razie potrzeby.

Jestem ciekawy jak to motywowali. IMO to głupie bo powinni sprawdzać umiejętności kodzenia, a jedną z jego składowych jest wyszukiwanie informacji, a nie obkucie wszystkich możliwych API na blachę, no ale co kto lubi. Tym bardziej że tak jak
@Viktor7874 Jeśli nie będziesz mógł korzystać z Google to coś jest mocno nie tak, ale do meritum. Ja miałem zrobienie searchbara z przyciskiem, paginacja i historia wyszukiwania. Zrobiłem tylko searchbar co wystarczyło do dostania pracy, Ogolnie tak jak napisałeś głównie bym się skupił na wyciągnięciu danych z API i pokazaniu ich w jakiś sposób.
@dean_corso: tydzień temu na rozmowie w Warszawie w dużej firmie dali mi kartkę papieru do pisania kodu i to na stanowisko 12k net.
Oczywiście argument, że ma co dzień używam frameworków i bibliotek do łącznia z bazą i pisania kodu był dla nich nie do przyjęcia.