Wpis z mikrobloga

Ostatnio oglądałem mieszkanie na wynajem, przez agencję ale wszystko wyglądało spoko.
Spytałem w trakcie oglądania o całkowite koszty tego wynajmu no i spoko wymienia hajs dla właściciela, czynsz, prąd, kaucja itd....

Po czym dzwoni do mnie baba z teh agencji w sprawie dopinania tematu następnego dnia i wspomina że jest jeszcze "prowizja" xD

Przycisnąłem ją że to straszna chamówa z ich strony, nie mam nic przeciwko jeśli informacja o prowizji jest W OGŁOSZENIU, każdy inny sposób jej ukrywania do momentu podpisania umowy jest chamstwem kompletnym i próbą naciągania ludzi.

(wcześniej przeglądałem mieszkania na danym osiedlu i myślę spoko, tam jakieś podobne z agencją i info o prowizji, to co oglądałem akurat bez to obejrze jako pierwsze)

Na co odpowiedziała: "jeśli by nie było prowizji to byśmy o tym wspomnieli w ogłoszeniu, jeśli nie ma takiej informacji to zawsze znaczy że jest prowizja" XDDD

#!$%@? niech ktoś zdelegalizuje(nie mylić z dereguluje) te patologiczne agencje....

#wynajem #nieruchomosci #boldupy #warszawa #krakow #wroclaw
  • 67
@villager: Kiedyś szukałem mieszkania na studia i było podobnie xD.

Czytam, wszystko pięknie, bardzo ładne mieszkanko, dzwonię i nagle na miejscu okazuje się, że muszę dać 1.2k za pośrednika. #!$%@?ło tych ludzi.

Chcesz mieć wszystko w piździe? To samemu opłać pośrednika, ja ci tego nie będę fundować xD.
Rozumiem gdybym to ja szukał mieszkania i zlecił to komuś, ale w innym przypadku to niech #!$%@?ą.

Pośrednicy, jak ja ich ku*wa nienawidzę.
@villager: Nie rozumiem po co sprzedający decydują się na powierzenie sprzedaży poprzez takie gówno agencje. Przecież ich robota sprowadza się do wystawienia pięknego zdjęcia mieszkania z chwytliwym opisem na serwisie internetowym, umówienie z potencjalnym klientem na miejscu i zawarciu transakcji co sam sprzedający może zrobić. Prowizja jakieś 2-3% co przy mieszkaniu wartym 400 k mała nie jest
@ArekJ: to mnie właśnie #!$%@?ło jak pierwszy raz szukałem mieszkania z różową. Szukasz, znajdujesz, dogadujesz się a potem płacisz kaucję 2-4k i jeszcze agencja się #!$%@? bo chcą prowizję 2k xD Jak mi baba przy pierwszym mieszkaniu które oglądaliśmy powiedziała że jeszcze trzeba im prowizyjke odpalić to się jej na głos zapytałem czy z #!$%@? spadła xd W niczym mi nie pomogła i jeszcze mam jej płacić.
  • 3
@furcio: a fliper cesji i mieszkań w stanie deweloperskim? oj mają konkurencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mi osobiście taki jeden uprzykrzył życie bo trzymał goły beton ze 3 lata po czym dopiero sprzedał z przebitką :) wtedy jak już prawie wszystkie mieszkania zdążyły się wykończyć nowy "właściciel" zaczął "remont" w mojej klatce
@villager centralnie pośrednicy nieruchomości w 9 na 11 przypadków powinni zostać wysłani w cholerę, bo to rak jakich mało.

Kiedyś dzwoniłem do pośrednika, bo chciałem w bloku obok mojego kupić mieszkanie (inwestycja na wynajem). A że rozważyłbym żeby tam zamieszkać bo widok dobry (chyba 11. piętro to było), chciałem się od pośrednika dowiedzieć, w którą stronę są okna.

Baba (pośrednik) chciała ze mną umowę na wyłączność podpisywać zanim mi takiej informacji udzieli
  • 1
@mkarweta: tylko że w tych czasach właścicielami "ciekawych" mieszkań często są bezosobowe spółeczki, fundusze czy inne osobniki które nie mieszkają nawet w polsce xd i wtedy ten trick nie przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś dzwoniłem do pośrednika, bo chciałem w bloku obok mojego kupić mieszkanie (inwestycja na wynajem). A że rozważyłbym żeby tam zamieszkać bo widok dobry (chyba 11. piętro to było), chciałem się od pośrednika dowiedzieć, w którą stronę są okna.


Baba (pośrednik) chciała ze mną umowę na wyłączność podpisywać zanim mi takiej informacji udzieli XDDDD Finalnie dowiedziałem się, kto sprzedaje i spotkałem sąsiada na spacerze z psem. Przypadkiem ( ͡º ͜ʖ
  • 4
@DryfWiatrowZachodnich: zdarzają się jeszcze "wejściówki", gdzie babsko umawia się z tobą np. dwa osiedla dalej, daje "wejściówkę" w postaci gównoumowy do podpisania i dopiero cie zaprowadzi do właściwego lokalu xD ale to jest ta granica godności której nie przekroczę i nigdy takiej wejściówki z pełnymi danymi nie podpiszę żeby OBEJRZEĆ mieszkania
  • 3
aha, i jak chcecie się pośmiać to po tym bełkocie dodała że regularnie się szkolą ze "standardów" prowadzenia agencji nieruchomoci itd i to "standard w branży" XD gratuluje, szkolenia się z dymania ludzi na hajs i nieuczciwych praktyk biznesowych
  • 0
@Maciess: w poprzednim mieszkaniu zeszli mi ze 100% prowizji do 50% jako "sprawdzony najemca" co już mieszkał na tym samym osiedlu wcześniej xd (tzn bardziej na zasadzie że nowi najemcy nie znający osiedla zawracają przez pierwszy miesiąc dupe - spoko, sam tak miałem) ale teraz standardowo 100% prowizyjki ( ͡° ͜ʖ ͡°)