Wpis z mikrobloga

Ostatnio oglądałem mieszkanie na wynajem, przez agencję ale wszystko wyglądało spoko.
Spytałem w trakcie oglądania o całkowite koszty tego wynajmu no i spoko wymienia hajs dla właściciela, czynsz, prąd, kaucja itd....

Po czym dzwoni do mnie baba z teh agencji w sprawie dopinania tematu następnego dnia i wspomina że jest jeszcze "prowizja" xD

Przycisnąłem ją że to straszna chamówa z ich strony, nie mam nic przeciwko jeśli informacja o prowizji jest W OGŁOSZENIU, każdy inny sposób jej ukrywania do momentu podpisania umowy jest chamstwem kompletnym i próbą naciągania ludzi.

(wcześniej przeglądałem mieszkania na danym osiedlu i myślę spoko, tam jakieś podobne z agencją i info o prowizji, to co oglądałem akurat bez to obejrze jako pierwsze)

Na co odpowiedziała: "jeśli by nie było prowizji to byśmy o tym wspomnieli w ogłoszeniu, jeśli nie ma takiej informacji to zawsze znaczy że jest prowizja" XDDD

#!$%@? niech ktoś zdelegalizuje(nie mylić z dereguluje) te patologiczne agencje....

#wynajem #nieruchomosci #boldupy #warszawa #krakow #wroclaw
  • 67
  • Odpowiedz
@villager: to sluchaj tego:

sprzedawalem hate w zeszlym roku. Zapytalem oczywiscie o warunki, koszta, prowizje, ramy czasowe.
Umowe podpisalem, nic wielkiego (hehe, wyjasnie za dwie linijki) nie rzucilo mi sie w oczy.
Pojawia sie nabywaca, zaczynamy rozliczac koszta, a posrednik mi wypala kwote o 23% niz sie umawialismy xD
Pytam co do #!$%@?, a on na to pokazuje mi drobna czcionka na samym dole umowy, ze mowa o kwotach netto i
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Trafiasz na fajną ofertę, spotykasz się z pośrednikiem, cuda wianki super mieszkanie, kiedy dochodzimy do konkretów okazuje się, że mieszkanie już jest przez kogoś kupione. I żebyś mógł je kupić, musisz komuś zapłacić (najczęściej ktoś z biura nieruchomości, ale jest określany jako klient, nawet go na oczy nie widzisz, wszystko "załatwia" pośrednik) np. 45 000 zł. To są pieniądze, które przepadają, nie wchodzą we wkład własny, przepadają również, gdy z
  • Odpowiedz
@villager: #!$%@?
wiedzialem ze gdzies cos takiego na wykopie widzialem
wlasnie sie podobnie #!$%@?
ogladam mieszkanie
w ogloszeniu wszystko - kaucja, czynsz, prad, woda
dodatkowo kaucja wiadomka
i najem okazjonalny czyli kasa dla notariusza za nic, spoko

a na ogladaniu mieszkanie - jeb, 3k prowizji XD

mowie KFAK
dzwonie do innego biura i od poczatku wypytuje dokladnie o WSZYSTKIE KOSZTA i .....1k prowizji XD
czyli 3razy mniej

czyli loteria ;]
  • Odpowiedz