Wpis z mikrobloga

#p0lka

Odnośnie zamordowanej dziewczyny w Grecji...

Jakim trzeba być socjopatą, żeby pisać takie rzeczy i naśmiewać się z ludzkiej tragedii? Kim trzeba być, żeby w obliczu takich wydarzeń nie wykazać nawet cienia empatii dla ofiary tylko krytykować ją za jej wybory i obwiniać za to co się stało? Kim trzeba być żeby mówić źle o dziewczynie, którą zgwałcono i zamordowano sugerując, że "sama się o to prosiła", skoro poszła gdzieś z Habibim/Mokebe? Jak mało wyczucia i klasy trzeba mieć żeby oceniać reputacje tej kobiety w momencie, gdy ona już nie może odeprzeć tych zarzutów? Gdzie jakiś szacunek dla rodziny zmarłej, która jak czyta te wszystkie oszczerstwa to przeżywa tę tragedię podwójnie? Jak małym człowieczkiem trzeba być, żeby w obliczu takich wydarzeń nadal próbować udowadniać swoje racje odnośnie "p0lek" i zaszczepiać w nich strach przed wyjściem z domu, zamiast obwiniać agresora i protestować przeciwko przemocy wobec kobiet?

Oczywiście jakby tego dokonał p0lak to już sprawa by nie była nagłośniona bo to przecież żadna sensacja i przecież p0lak może krzywdzić "swoje" kobiety, tylko obcy nie :))) Wcale się nie dziwię, że jesteście odseparowani od społeczeństwa i nikt się nie chce z wami zadawać bo macie bagno we łbach. Nawet jeśli nic nie zrobiliście do tej pory żadnej dziewczynie to pisząc w ten sposób i mając taki tok myślenia, stać by was było na to samo, oczywiście gdyby były ku temu sprzyjające okoliczności. Niczym się nie różnicie od tego zwyrodnialca, który się dopuścił tego przestępstwa. On zrealizował swoje "fantazje", natomiast wy macie je w głowie, ale jesteście tak samo zepsuci. Jesteście chorzy i rzygać mi się chce jak was czytam.
  • 129
Jakim trzeba być socjopatą, żeby pisać takie rzeczy i naśmiewać się z ludzkiej tragedii? Kim trzeba być, żeby w obliczu takich wydarzeń nie wykazać nawet cienia empatii dla ofiary tylko krytykować ją za jej wybory i obwiniać za to co się stało?


@WyzwolonaPodrozniczka: Czytanie komentarzy ówczesnej mizoginicznej męskiej części latorośli, która odbija się w lustrze zwanym wykopem napawa przerażeniem i jedynie do czego można to porównać to książki Stiega Larsona: Mężczyźni,
@WyzwolonaPodrozniczka: wrzucasz wszystkich do jednego wora i manipulujesz...ja przykładowo uważam, że nie zachowała żadnych zasad bezpieczeństwa i zrobiła głupio, a co za tym idzie nie zapobiegła spotkaniu z dzikusami bez zasad co łatwo można było wydedukować myśląc stereotypowo. Nie uważam się za takiego co to się "nie różni od tego zwyrodnialca". Źle zrobiła i spotkała ją za to najwyższa kara niestety..jak wejdziesz na pasy bez patrzenia, a idiota czy pijak Cię
cienia empatii dla ofiary tylko krytykować ją za jej wybory


@WyzwolonaPodrozniczka: Zrobiła coś głupiego i umarła. Jak pijany kierowca kogoś zabije to będziemy obwiniać rozwój technologii motoryzacyjnej? Nie róbmy z kretynki ofiary. Empatię to można mieć dla osób, którym przytrafiło się coś złego bez ich winy. Np. szłaś po pasach i potrącił cię samochód. Ty mówisz o dziewczynie która skoczyła na główkę z mostu pod pociąg i piszesz: ah, ta przeklęta
@niewiempoco: Zgadzam się w całej rozciągłości. Nawet nie chce mi się z nimi dyskutować, po prostu napisałam w jednym poście co o nich myślę i tyle. Dla mnie to są obrzydliwi ludzie i nie obchodzi mnie to, ze są rozgoryczonymi incelami, pewnych słów i zachowań nic nie tłumaczy.

@Evzen_Huml To są przypadki nie do odratowania, kompletnie nierokujące. Ale mimo wszystko jakieś granice powinny być.
do czego można to porównać to książki Stiega Larsona: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.


@niewiempoco: Aha, rozumiem, że kobiety uwielbiają mężczyzn i przeszkadza im dajmy na to nierówny wiek emerytalny, statystyki bezdomności wśród mężczyzn (którzy także umierają), fakt że większość ofiar przemocy to mężczyźni? Czy jednak mamy tradycyjny seksizm ze strony kobiet i gdy coś dotyczy mężczyzn to zaczynają się urojenia o winie patriarchatu? I pchają kolejne prawa do bezsensownego pogarszania statusu
@WyzwolonaPodrozniczka: jej problemem bylo to ze zastosowała standardy przewidziane dla cywilizowanych ludzi do jakichs dzikusow z krajów gdzie kobiety traktuje się jak przedmiot. To nie jest nienawiść, ani żadne obwinianie. To jest po prostu punktowane głupoty i naiwności. Oczywiście że to sprawcy są winni i powinno się ich potraktować co najmniej tak samo, ale kurcze no, przeciez normalnie myślący człowiek mógłby to przewidzieć. Dziecko z przedszkola by to przewidzialo.