Wpis z mikrobloga

374 849 + 75 + 25 + 51 +32 + 12 + 26 + 17 + 51 + 49 + 51 + 17 + 17 + 33 = 375 347

Niebieski szlak do Radości, Poświętne i inne czerwcowe wycieczki

Na początku czerwca zaintersowała mnie jazda rowerem po pieszych turystycznych szlakach.
Udało się przejechać ponad 30 km szlaku na odcinku Okuniew - Radość, choć z góry wiadome było, że wyprawa będzie trudna, a w praktyce wielokrotnie niemożliwa do przejechania z różnych powdów - szlak ucięty przez posesje prywatne, rzeki, chaszcze i bajora na drodze szlaku (°° Także trzeba było nieco pokombinować jak ominąć te wszystkie niespodzianki.
Postanowiłem też przejechać się własnym szlakiem wzdłuż 47-kilometrowej rzeki Długiej od samego jej źródła tylko do połowy jej drogi w kierunku ujścia. Choiaż zamierzam następną połowę wkrótce również odwiedzić.
Następną małą wyprawą były północno-wschodnie okolice Warszawy z przystankiem w malowniczym miejscu w parku pałacowym.
Pierwsza połowa czerwca generalnie bardzo słoneczna i ciepła, choć niekiedy można było trafić na deszczową aurę.

Zdjęcia:
1 - Wiadukt drogi ekspresowej S17 - Wiązowna
2 - Leśny odcinek niebieskiego szlaku pieszego Okuniew-Radość - Emów, Mazowiecki Park Krajobrazowy
3 - Nieprzejezdne chaszcze na ścieżce szlaku - Duchnów
4 - Grzązki teren na ścieżce szlaku - Hipolitów
5 - Ujście rzeki Żąza do rzeki Długiej - Okuniew
6 - Źródło rzeki Długiej - Stara Niedziałka
7 - Park pałacowy - Krubki-Górki
8 - Zachód słońca nad celem jednej z wycieczek - Poświętne

Przebieg własny: czerwiec 2023 - 498 km

#rowerowyrownik #mtb #ruszmazowsze #ruszmirko

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 374 849 + 75 + 25 + 51 +32 + 12 + 26 + 17 + 51 + 49 + 51 + 17 + 17 + 33 ...

źródło: trip-20230617

Pobierz
  • 2
@ElektrizPL: Ciekawe wycieczki! Też lubię wytyczać takie tematyczne trasy wzdłuż rzeczek, kilka już tak objechałem w całości, czy częściowo. Długą też mam na radarze, ale najpierw w kolejności będą sąsiednie Czarna i Rządza, akurat jakiś czas temu stworzyłem już pod nie gpxy :) Wrzucasz trasy na stravę, podzielisz się?
@SnikerS89: Dziękuję.

Pomysły na trasy przychodzą spontanicznie i wychodzą z tego ciekawe wycieczki.
O ile te wzdłuż rzek są całkiem udane, o tyle jazdę po całych szlakach pieszych daruję sobie przynajmniej w tym roku - niestety ww. szlak był tak tragiczny, że nawet szkoda mi słów ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Z góry odradzam jeśli ktoś wpadłby na pomysł na rowerowerową wycieczkę tym szlakiem.
Ewentualnie mógłbym podpowiedzieć kilka