Wpis z mikrobloga

Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemność pojeździć tym modelem i mam bardzo fajne odczucia.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-klasa-e-stan-fabryczny-unikat-ID6FyVkE.html

Jeden z najlepszych silników, bardzo mocna i trwała konstrukcja auta.

Czy warto brać? A może jednak coś dołożyć i wziąć nowe, najtańszy segment?

A byłbym zapomniał: wieś, 25 tysięcy kilometrów rocznie xD

#motoryzacja #samochody
jalop - Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemnoś...

źródło: temp_file.png380654663390352065

Pobierz

Używana marka premium czy nowe najniższej jakości?

  • Używane premium 43.2% (2010)
  • Nowe najniższej jakości 56.8% (2644)

Oddanych głosów: 4654

  • 222
@jalop: ja #!$%@?, 20-letni gruz za 70k, przygotuj drugie tyle na naprawy. I ten przebieg xDDDDDDD
Nawet jak ktoś mało jeździł, np. 15 000 rocznie to daje minimum 300 000km, więc ładnie się komuś omsknęło podczas kręcenia
Na miejscu kogoś kto ma tyle kasy i na naprawy to bym kupił coś nowszego z niższej półki, ale nie ma reguły, obecne pięciolatki potrafią się już sypać, zwłaszcza francuzy.
Koledzy, czy opłaca się kupić używaną markę premium? Kiedyś miałem przyjemność pojeździć tym modelem i mam bardzo fajne odczucia.


https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mercedes-benz-klasa-e-stan-fabryczny-unikat-ID6FyVkE.html


Jeden z najlepszych silników, bardzo mocna i trwała konstrukcja auta.


Czy warto brać? A może jednak coś dołożyć i wziąć nowe, najtańszy segment?


A byłbym zapomniał: wieś, 25 tysięcy kilometrów rocznie xD


@jalop: 3 lata temu miałem opcję kupić rocznego mercedesa e klasę za 170k i odpuściłem
@Miszcz_Joda: Jeśli da radę to potwierdzić w serwisie, to może być legit. Raz na jakiś czas trafiają się i takie auta.

@trafilem_w_wolny_login Czyli jak ty tyle jeździsz, to każdy też tyle musi? xD Wspaniała logika.

Jest dużo aut w DE z małymi, potwierdzonymi przebiegami. Systematycznie widuję jakieś auta 2012-2014, które mają poniżej 30k nalotu. Tylko kosztują kosmiczne pieniądze, ze względu na swój przebieg...
@jalop: potężnie drogi ten merol. Wiem, że pewnie nowsza generacja i w ogóle ale cena za 20 letnie auto wydaje się przesadzona. Sam miałem podobny dylemat czy brać używaną markę premium z przejechanym 200k i 5 lat starszą czy dokładnie ten sam przebieg za młodszego golfa. Wziąłem używanego mietka w203 i w ogóle nie żałuje. Za miesiąć wyrusza w trasę do Albani, mechanik mówi, że powinien przeżyć. Aczkolwiek gdybym miał do