Wpis z mikrobloga

@Gustav88: Zobaczymy, może są tam jakieś niuanse interpretacyjne bo to jest ustawa sklejana z dwóch, i czasem wychodza dziwne konstrukcje w tekście. Mój kredyt sie #!$%@? w tym momencie bo mam umowe na nierucha za 670k, a 20% od tego to 535k... czyli powyżej limitu dla singla. Chyba że zmienię obecną partnerkę na jakąś z prawami do programu XD
@Gustav88 @lol3pdg: Jak się w to wgryzłem, to moim zdaniem to miało dotyczyć sytuacji w której skarb państwa gwarantował brakujący wkład własny, ale możliwe że to zostało #!$%@? uchwalone. Ciężka sytuacja. Jutro się pewnie ministerstwo wypowie.
@Gustav88: @DeoLawson ludzie ogarnijcie dupy i na spokojnie xD po pierwsze chodzi o Pekao SA a nie PKO BP, po drugie pekao ma tendencje do #!$%@? interpretacji, np. jakiś czas temu(nie wiem czy nadal) ludziom z autorskimi kosztami uzyskania przychodów na uop odliczali część dochodów liczących się do tych podwyższonych kosztów uzyskania co znacznie obniżało zdolność, a żaden inny bank tak nie robił, wiec nie dziwią mnie takie kwiatki u nich.
@Gustav88: @DeoLawson: @meister_chlepka: czyli wychodzi na to, że limit ceny dla singla to nie 700k, tylko 625k

625k * 0.2 (max dopuszczalny wkład własny) = 125k
125k + 500k (max dopuszczalny kredyt) = 625k

@meister_chlepka: przecież to jest pisowski bank, pisowski bank by "źle interpretował" pisowskie ustawy? Bardzo ciekawe jakby tak było, to by był chyba jakiś cliffhanger (tylko nie bardzo rozumiem po co, bo to tylko robi