Wpis z mikrobloga

dla mnie ma to seans że maks 20% przy 800 k im wyszło 200k. ciekawe jak tam te rezerwacje się będą miały ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Gustav88: Ale 200k miało być do 600k kredytu, czyli 200/800 to 25%. 20% z miliona to mieszkanie już poza limitem programu.
  • Odpowiedz
@Gustav88: #!$%@? #!$%@? mać, pko może mieć rację, jak teraz to czytam. To 200k jest osiągalne teoretycznie, bo dom można budowac do 1 mln PLN więc wtedy 20% to właśnie 200k. Ale dlaczego od początku było mówione że to może być do 200k... Przyznam, że nie doczytałem tego fragmentu ustawy wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 8
@DeoLawson no w sumie się zgadza jest do 200 k i nie można przekroczyć 20 %. Naganiacze od szybkiego rezerwowania na podstawie slajdów chyba jednak błędnie je zrozumieli albo to błąd ale i tak szybko tego nie naprawią raczej
  • Odpowiedz
@Gustav88: Zobaczymy, może są tam jakieś niuanse interpretacyjne bo to jest ustawa sklejana z dwóch, i czasem wychodza dziwne konstrukcje w tekście. Mój kredyt sie #!$%@? w tym momencie bo mam umowe na nierucha za 670k, a 20% od tego to 535k... czyli powyżej limitu dla singla. Chyba że zmienię obecną partnerkę na jakąś z prawami do programu XD
  • Odpowiedz
albo co bardziej prawdopodobne koncepcja się zmieniła w trakcie pisania


@Gustav88:
Ciekawe, tylko czego dokładnie dotyczy ten tekst w załączonym screenie?
  • Odpowiedz
@Gustav88 @lol3pdg: Jak się w to wgryzłem, to moim zdaniem to miało dotyczyć sytuacji w której skarb państwa gwarantował brakujący wkład własny, ale możliwe że to zostało #!$%@? uchwalone. Ciężka sytuacja. Jutro się pewnie ministerstwo wypowie.
  • Odpowiedz
  • 2
@lol3pdg każdy polityk ci będzie podkolorowywał w wywiadach i przedstawiał wszystko w lepszym świetle niż będzie. Mówił że będzie 200 a się okazało że 200 jest tylko w przypadku domu a nie mieszkania
  • Odpowiedz
@Gustav88: @DeoLawson ludzie ogarnijcie dupy i na spokojnie xD po pierwsze chodzi o Pekao SA a nie PKO BP, po drugie pekao ma tendencje do #!$%@? interpretacji, np. jakiś czas temu(nie wiem czy nadal) ludziom z autorskimi kosztami uzyskania przychodów na uop odliczali część dochodów liczących się do tych podwyższonych kosztów uzyskania co znacznie obniżało zdolność, a żaden inny bank tak nie robił, wiec nie dziwią mnie takie kwiatki
  • Odpowiedz
@Gustav88: @DeoLawson: @meister_chlepka: czyli wychodzi na to, że limit ceny dla singla to nie 700k, tylko 625k

625k * 0.2 (max dopuszczalny wkład własny) = 125k
125k + 500k (max dopuszczalny kredyt) = 625k

@meister_chlepka: przecież to jest pisowski bank, pisowski bank by "źle interpretował" pisowskie ustawy? Bardzo ciekawe jakby tak było, to by był chyba jakiś cliffhanger (tylko nie bardzo rozumiem po co,
  • Odpowiedz