Wpis z mikrobloga

Siedzę na różnych grupkach facebookowych związanych z chorobami psychicznymi i mnie strasznie zadziwia, że tam główne tematy dotyczą problemów z seksem, z relacjami. Standardowe wybieranie złych partnerów jako pewien schemat szukania "emocji" itd.
A ja nawet nie wiem jaki mam schemat bo nigdy mi nie dali związku czy jakiegokolwiek kontaktu z kobietą xD
A podobno nie ruchasz bo hehe najpierw się wylecz, człowieku, 15lat terapii i dopiero pomyśl o pierwszej dziewczynie. Co jak widzę nikt się do tego nie stosuje, za to mi już 10 lat chodzenia po terapeutach i psychiatrach pękło, nawet minimalnie więcej i nie widzę, żeby to przynosiło jakiekolwiek rezultaty, niezależnie od tego jak bardzo się zmieniam jako osoba to wciąż jestem dla kobiet nieatrakcyjny i nieciekawy, czy to w internecie czy w próbach kontaktu irl.
Terapia grupowa też nieźle mnie uświadomiła jak młode dziewczyny #!$%@? do kwadratu (próba samobójcza z zazdrości bo chłopakowi umarł ojciec i chwilowo więcej czasu poświęcał żałobie i rodzinie niż jej) i jak widać takie #!$%@? umysłowe jest ok, przy takich odpałach to właściwie mi psychicznie nic nie dolega bo jestem wzorem normalności i ogarnięcia - poza brakiem partnerki.
Można copować, że lepiej być samemu niż w złym związku ale moim zdaniem najlepiej mieć w ogóle taki wybór, że możesz być w związku lub nie bo ja chciałbym zaznać nawet tego skazanego na straty, po prostu dla doświadczenia, dla przeżycia czegoś. Alone is alone, not alive
#zwiazki #przegryw #samotnosc #psychologia
  • 7
@MrSknerus psychoterapia nie sprawia ze jest się atrakcyjnym tylko pomaga Ci rozwiązać problemy byś czuł się lepiej albo lepiej radził z problemami które Cię przerastają, bo terapeuta nie zrobi tego za Ciebie i psychoterapia nie kończy się na sesji z terapeuta bo pracowac nad sobą należy tez poza sesjami. (Chodzić do terapeuty to można i 20 lat a tak realnie pracowac nad sobą to często do 5 lat maks może wystarczyć) Przy
@MrSknerus: bądź poukładany ale tylko dla siebie. Tąk dlugo jak ty tego chcesz. Ludzie chcą wrażeń a nie powagi dlatego chcą tych związków. Chcą płakać, zdradzać a potem się upijać. Oni mają w dupie spokój i poukładanie. To takie emocjonalne ćpuny. Normalny związek by ich wykończył i przerósł bo trzeba by było głową ruszyć
@MrSknerus: Psychoterapia to ciekawa sprawa ogólnie. Jeśli masz wrażenie że nic ci nie daje to prędzej czy później przychodzi normik i mówi jedno z poniższych (lub oba)
a) zły psychoterapeuta, poszukaj innego bo różni som
b) nie starasz się wystarczająco

Sęk w tym że w przypadku tego pierwszego to możesz sobie zmieniać psychologów co roku, aż do emerytury i zawsze przecież można powiedzieć że wszystkich nie sprawdziłeś ( ͡° ͜
@PiesekKrolowejElzbiety z ludźmi i psychoterapia często jest tak, ze nic nie robią poza sesja z psychoterapeuta wiec jak trafia na złego terapeutę to w sumie nic się nie zmienia albo jest gorzej.

Zawsze można zacząć swoje leczenie od książek o zdrowiu psychicznym, zaburzeniach osobowości, toksycznych ludziach, związkach itp itd wyciągać z tych książek wnioski i stosować propozycje ćwiczeń czy możliwych zmian z tych książek. A w momencie poczucia ze się człowiek zblokował