Wpis z mikrobloga

  • 53
No chociażby protesty kobiet (tak samo jak tutaj masa różnych postulatów antypisowskich),


@Reretos: One były większe, ale rozrzucone po paru setkach miast. jeżeli chodzi o pojedynczy marsz to jestem niemal pewien (głowy uciąć nie dam, ale na 99% tak jest), że ten jest największy. Morze ludzi, nie widać końca po horyzont nawet z wysokiego ujęcia.
  • 22
@analboss: Ale to nie jest coś można określić wartością 0 i 1. Nawet w Turcji, gdzie wolnych mediów jest jeszcze mniej jakaś namiastka demokracji jeszcze jest, chociażby dlatego, że dopuszczono w ogóle opozycje do startu, czego nie można powiedzieć np. o Rosji czy Kubie.
Gdy demokracji juz nie będzie w ogóle, nie będę mógł nawet o tym napisać bo odwiedzą mnie smutni panowie.
@TakiSeLogin: @MamByleJakiNick przyjalem ze sa 4 osoby na m2, trasa z placu na rozdrozu do pl zamkowego ma ~4km a jezdnia ma 14m szerokosci (bez chodników). Daje to lekko ponad 200 tys ludzi, bo pochód rozciągna się na całym dystansie.pl zamkowy ma ok 10 tys m2, zatem to kolejne 40 tys osób. Nie wiem ile powierzchni ma pl na rozdrozu i niepoliczalna jest ilosc osob w bocznych ulicach.
  • 19
ile ludzi orientacyjnie bierze udział?


@MamByleJakiNick: PiSowskie media mówią, że 150k, więc IMO, bez oszołomkach bzdur jak 1 mln jakie sugeruje np. Giertych, to liczba między 300 a 500 tysiecy może być najbardziej prawdopodobna. Musiałoby być zdjęcie satelitarne z godziny 12:15 i wtedy to jakoś szacować.
Ale widać trwogę u rządzących więc było na rpawde dużo