Wpis z mikrobloga

@atrax15: a ktoś kupuje elektryka, żeby robić 1000km? Poza tym nadal wolałbym robić 1000km elektrykiem niż tłuc się Tico, skoro i tak potrzebuję przerwy w takiej trasie xD

Elektryki są zajebiste chociażby na małych górzystych wyspach, jak Madera.
@cwlmod: pokazałem ci że cała Polska jest zasrana stacjami ale nie, nie liczy sie bo ponieważ nie xD

rozmowa z tobą to jak szachy z gołębiem . Tymczasem ty spędziłeś w ostatnim roku więcej czasu na stacji niż ja, ale za to ja mam dużo szybsze auto, elo.
@mac_mod: tico już lepszy nie będzie, elektryki będą się rozwijać. Z silnikow benzynowych wyciśnieto prawie wszystko. O ile da się zwiększyc ich sprawność? Przed systemami zasilania i akumulatorami jeszcze długa droga i sporo ulepszeń


@Rasteris: xDD odpowiedz brzmi nie, bez Przełomowych w materiałach na akumulatory odkryć ta dziedzina nauki jest już wynajmowana w 99% procentach.jak w grach gdy masz już praktycznie wszystko na maksa i kolejne level technologi wymaga nie
no ale akurat tu w tej obecnej sytuacji, z baterii też więcej nie wycisną, chyba że zupełnie inne baterię. Więc póki co tico dalej praktyczniejsze.


@mac_mod: A o bateriach solid state słyszał? Obecne wersje prototypowe mają już pojemność większą o 50% niż analogiczne baterie z płynnym elektrolitem, ładują się 3 razy szybciej, nie są tak wrażliwe na temperatury. A mówi się że technologia pozwoli zwiększyć ich pojemność nawet o 150%
@Rasteris: Kupuje nowego elektryka w salonie, po rozładowaniu jadę na taką stacje wymienić moją nową baterię
na inną gorszą = brak profitu.

Nawet jeżeli założymy że baterie będą diagnozowane, chociaż nie wiem czy da się to sprawdzić w czasie wymiany, to na pewno jakieś odchyły będą, więc mając nowe auto nie opłaca się korzystać. Jak kontroli stanu baterii nie będzie to prędzej czy później wylosujesz zajechaną.

Ilość takich punktów też będzie
@gundis24: coś tam w 2021 słyszałem, ale to chyba poza koncepty aut nie wyszło. Więc póki co na obecnym etapie, tico dalej win. I chyba długo będzie bardziej praktyczniejsze, chyba że rozwiną u nas sieć punktów wymiany baterii, rodem z chin.
pokazałem ci że cała Polska jest zasrana stacjami ale nie, nie liczy sie bo ponieważ nie xD

@assninja: Lol niczego nie pokazałeś. Masz jakieś urojenia? xD

rozmowa z tobą to jak szachy z gołębiem . Tymczasem ty spędziłeś w ostatnim roku więcej czasu na stacji niż ja, ale za to ja mam dużo szybsze auto, elo.


Dziekuje. Często to słyszę od ev-oszołomów, którzy zostają przeze mnie zaorani

I jeszcze to wyparcie
@L3gion: Nie bez powodu lewaku mam cię na czarno. Te elektryczne auta to syf, a jak się zapali to już w ogóle powodzenia z gaszeniem tego. Ale eko oszołomy mają to w dupie.
@atrax15: Liczyłem kiedyś podróż z Gdańska do Splitu - Leafe'm vs. Seicento w LPG zatankowanym do pełna. No to Seicento dałoby radę na 1 stop a komfortowo na 2 stopy (krótkie) i by się było od 1,5 do 12h przed Leafe'm (zależnie od scenariusza).
@cwlmod: pokazałem ci mape z zaznaczonymi punktami szybkiego ładowania geniuszu.

mniej an stacjach siedzisz


bo w ogóle tego nie robię, laduję jak auto stoi pod domem albo w garażu
pokazałem ci mape z zaznaczonymi punktami szybkiego ładowania geniuszu.


@assninja: A co mnie to obchodzi? Mam ci pokazać mapę stacji benzynowych tak że cała europa będzie w fiszkach?

bo w ogóle tego nie robię, laduję jak auto stoi pod domem albo w garażu

To że ładujesz je w domu to też jest ten sam czas ładowania co na stacji, więc nie kłam xD