Wpis z mikrobloga

@cwlmod: ty myślisz że ja stoję przy tym aucie i pilnuję ładowania, jak ty na stacji? XDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDD XDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDDXDDDDDDDDD

A co mnie to obchodzi?


mowiles ze mam znalezc stacje, teraz jednak cie nie obchodzi XDDD
assninja - @cwlmod: ty myślisz że ja stoję przy tym aucie i pilnuję ładowania, jak ty...

źródło: Golab-miejski_04_1280_750

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rasteris: W sumie, ciekawym pomysłem byłby wynajem baterii.
Ewentualnie na trasie punty, w których mamy własną baterię do szybkiej wymiany ewentualnie możemy ją wynająć.

Żonglowanie bateriami jednym słowem.
  • Odpowiedz
@mac_mod: No już testują, Toyota zamierza wprowadzić je już za 2 lata, xiaomi w telefonach też już wypuszcza działające prototypy.
Za parę lat jedynym ograniczeniem będzie, i to tylko w polsce, dostęp do szybkich ładowarek. Bo na zachodzi już jest cała masa mocnych ładowarek i nie ma problemu jak jakaś nie działa, albo w 5 minut naładować auto na 100km zasięgu.
  • Odpowiedz
@mac_mod: @Rasteris nawet jak technologie baterii się rozwiną, chociaż nie ma ku temu żadnych przesłanek - technologia baterii Li-ion jest sprzed 30 lat i nie zrobiono żadnych postępów oprócz ograniczenia kosztów, to skąd weźmiesz ładowarki żeby naładować te 200kWh? Nawet 300kW mocy ładowania w tej chwili to egzotyka i niesamowite koszta
Samochody na bateryjki to na razie ślepa droga

Jedyne sensowne wyjście to by był deadline na zezłomowanie każdego
  • Odpowiedz
ty myślisz że ja stoję przy tym aucie i pilnuję ładowania, jak ty na stacji?


@assninja: Ja myślę, że kłamiesz i upraszczasz sytuację. To że nie stoisz przy aucie niczego tutaj nie zmienia xD

mowiles ze mam znalezc stacje, teraz jednak cie nie obchodzi XDDD

Nie obchodzą mnie głupie
  • Odpowiedz
tu nie chodzi o to czy jest się #!$%@? czy nie tylko co jest bardziej praktyczne i bezproblemowe


@atrax15: o #!$%@? jaki fikołek :D No jak masz siebie w dupie i wolisz jechać Tico na 4 tysiącach obrotów 130 po autostracah zamiast tak samo w Tesli no to sorry :D
Dla niektórych bardziej bezproblemowe i praktyczne jest wysiadanie samochodu bez bólu kręgosłupa i z całymi bębenkami w uszach :D
  • Odpowiedz
@cwlmod: ja pierdziele ty jakiś upośledzony jesteś? Pytasz o znalezienie stacji, to ci znajduje, daje mape, na co ty: to nie jest argument????

To że nie stoisz przy aucie niczego tutaj nie zmienia xD


zmienia wszystko, ty musisz specjalnie jechać na stację, ja mogę w tym czasie spać i nie zaprząta mi to głowy, nie tracę czasu, nic. Zawsze gdy gdzieś jadę mam naładowany i nie muszę NIC robić. Ale
  • Odpowiedz
@topikPajak:

Przełomowych w materiałach na akumulatory odkryć ta dziedzina nauki jest już wynajmowana w 99% procentach

Eksperta to miło posłuchać. Koniec rozwoju, już się nic nie da wynaleźć xD
  • Odpowiedz
tico vmax 100 km/h żeby się nie rozpadł, elektryk może szybciej ale zuzycie się robi takie takie że powiedzmy 150


tico 10h


elektryk 6 godzin, ale trzeba dorzucić 4 ładowania po pół godziny = 8 godzin


@
  • Odpowiedz
@atrax15: w takie tico lejesz byle co i jedzie. Do tego naprawa jest prosta, naprawi go każdy murzyn z kluczem w ręku. Tymczasem Tesla musisz mieć stacje szybkiego ładowania po drodze. Jak się zepsuje to stoisz i czekasz aż laweta zawiezie je gdzieś do Niemiec gdzie jest jedyny serwis w Europie.
  • Odpowiedz
@atrax15: Na ukończeniu jest projekt Aptera. Pojazd budowany w Ameryce, który z maksymalną baterią będzie mógł przejechać 1600km na jednym ładowaniu :) wersja Launch Edition będzie mogła trochę ponad 600 km zrobić + do 60km dziennie na ładowaniu solarnym z dachu i maski.
  • Odpowiedz
@assninja: pytanie jaki elektryk. Jeden strzeli 500+, drugi 300 maks. Ponadto jaka prędkość. 150? No to nie ma szans. Czy ciepło? Kolega jeździ służbową id3 i ma 350 zasięgu obecnie bez klimy i jeździ 110 na esce maks. W ogóle unika ekspresówek i wybiera krótsze trasy ale wolniejsze, do 90kmph,bo wtedy zasięg mu wzrasta na tyle że nie musi ładować fury codziennie. Dodatkowo Tico zatankujesz na każdej stacji benzynowej, natomiast
  • Odpowiedz