Wpis z mikrobloga

@tomszczyk: tak 4 ładowania po 30 minut, by doładować do ~80%. Zobacz sobie kanał petrolheada jak jechał do Włoch bodajże, tylko on ma mniejszą pojemność :)

nie musi być mega szybkie, 60% z 82 kWh pojemności to ~56, a ładowarka 90 kW - czyli słaba jak na dzisiejsze - da 45 kWh. Znajdziesz taką 250 kW np. ionity, to będzie tylko lepiej i doładujesz np. do 85-90% ale w 20 minut.
@Yelonek: kiedyś nie było takiego zakazu i 90% ludzi tak nie robiło; dwa, nie da się porównać jazdy autem do palenia smieci, bo przecież elektryki też szko0dza, więc zakażmy aut w ogóle
@assninja powiem ci tak, podobają mi się elektryki, uważam ze maja swoje miejsce na rynku i widzę jak się rozwijają, wiec nie musisz akurat mi nic udowadniać. Fakty jednak są takie, ze nie wyglada to tak różowo i oboje dobrze i tym wiemy. Przykład petroheada znam, bo oglądałem, jednak po pierwsze jechał on przez cywilizowane kraje, a po drugie co tez jakoś zostało pominięte, zobacz sobie koszty tej podróży.
Ogólnie odchodzą trochę
@PiotrFr: miło miło wiedziałeś ze silniki elektryczne maja ponad 90% sprawności. Wszelkiej mąci ładowarki 99% a baterie są ograniczone tym co można wycisnąć z litu.

Mów co chcesz ale praw fizyki nie oszukasz, tu nie ma pola do manewru bez rewolucji materiałach więcej z żelaza i miedzi się nie wycisnie
kiedyś nie było takiego zakazu i 90% ludzi tak nie robiło; dwa, nie da się porównać jazdy autem do palenia smieci, bo przecież elektryki też szko0dza, więc zakażmy aut w ogóle


@qeti: Jak to nie można? I tu, i tu wypuszczasz produkty spalania do atmosfery.
@qeti: Produkcję można zasilać z odnawialnych źródeł energii i tak samo można zasilać samochody. W tym kierunku to idzie. Ten rodzaj produkcji energii i napędu jest efektywniejszy energetycznie, przez co tańszy niż silnik spalinowy. Kwestia czasu aż sieć przejdzie na OZE. Więc elektryk robi się coraz bardziej "zielony", a spalinowy coraz bardziej niezielony, bo wraz z wiekiem silnik spalinowy pracuje coraz gorzej i już nie z parametrami z jakimi wyjeżdżał z
@qeti:

przecież elektryki też szko0dza, więc zakażmy aut w ogóle

Aha, coś szkodzi dużo mniej ale jednak szkodzi, więc róbmy dalej to co szkodzi bardziej. Zajebista logika
ja pierdziele ty jakiś upośledzony jesteś? Pytasz o znalezienie stacji, to ci znajduje, daje mape, na co ty: to nie jest argument????


@assninja: Ty jesteś upośledzony skoro nie rozumiesz, że taka mapką gówno kogo obchodzi. Napisałem ci żebyś sobie sprawdził mapkę stacji paliw i sobie porównał xD

zmienia wszystko, ty musisz specjalnie jechać na stację, ja mogę w tym czasie spać i nie zaprząta mi to głowy, nie tracę czasu, nic.