Wpis z mikrobloga

Interesuje mnie aspekt prawny całej tej burdy.

Może ktoś spróbować wyjaśnić dlaczego Braun nie został zatrzymany przez bagiety, które się tam znalazły? Czy faktycznie chroni go immunitet poselski w przypadku, gdy gość w obecności świadków niszczy cudze mienie, co z punktu widzenia kodeksu karnego jest przestępstwem (art. 288)? Zarówno konstytucja jak i ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora mówią, że typa pomimo immunitetu można ująć "na gorącym uczynku przestępstwa" (odpowiednio art.
@Sandrinia: nigdy nie bedzie partii z ktora zgodzisz sie w 100% wiec wybierz sobie priorytet i sie go trzymaj. Jezeli priorytetem jest gospodarka to glosuj na konfe jezeli jest nim socjal glosuj na pis jezeli uposledzenie umyslowe to glosuj na razemkow ale glosuj bo brak glosu jest glosem na tych ktorzy wygraja a tego bysmy nie chcieli.
@jaroslaw-nitko:

Braun : Proszę państwa, brońmy wybitnych osiągnięć naszej cywilizacji - kultury, konsensusu, pluralizmu. WOLNOŚCI. Tak jak Pan Jezus przykazał. Brońmy tego, o co walczyli nasi przodkowie.

Konfa - Brawooo!

też Braun : Zamknij mordę i wypad z Polski <niszczy sprzęt> Holahola, gdzie z łapami, ja jestem posłem! Ty też zamknij morde bo naruszasz moją nie ty kal ność. Co się nie podoba, coo?! Też jesteś prowokoator! Będziesz pan wiesz co!
Pobierz
źródło: grzegorz-braun-mem-1
@jaroslaw-nitko: prawda, nikt nie powinien im niszczyć sprzętu, prawo własności rzecz święta. Za to w normalnym państwie to po takim wykładzie powinni ich zgarnąć na dołek za bycie obcą agenturą.
@Bloodhorn muszę się trochę zgodzić, ale jeśli było tak jak mówisz to powinny tym zająć się instytucje do tego przeznaczone. Negowanie niemieckich zbrodni jest w wielu państwach karane. Inaczej też bym na to patrzył gdyby zrobił to zwykły, oburzony, obywatel.
ale zrobił to poseł RP, od którego wymaga się odpowiedniej prezencji. Do tego bezczelnie niszczył czyjąś własność zasłaniając się immunitetem. Takie zachowanie u osoby publicznej jest niedopuszczalne.
@jaroslaw-nitko: JA się na polskiej scenie politycznej nie znam. Ale czy ten pan nie jest z partii tzw. wolnościowej? Jeśli tak to gdzie ta wolność jak trzeba trzymać ryj zamknięty bo się panu nie spodoba i staje się agresywny?
@markhausen: Mam nadzieję, że kiedyś jakiś anonimowy cudzoziemiec to tobie, a nie komuś normalnemu obije twarz za granicą za polskie obozy i polski holokaust, albo, że ty sam swoją buźkę nadstawisz na obicie za tezy głoszone przez na tym "wykładzie", skoro "#!$%@? cię to obchodzi co oni tam gadają".