Wpis z mikrobloga

@A_Duda: może na discordzie gdzie jest więcej osób ale na PM to raczej zawsze odpisuję. Innej emotki niż kciuk mi się nie zdarzyło, ale też nie zauważyłem, żeby ktoś stosował inne.
@StaraSzopa: Wszystko zależy na co umawiacie się w projekcie. W dobrych projektach komunikacja musi być przegadana i usystematyzowana aby nie było problemów. Szczególnie jak projekt jest w 100% remote i w różnych strefach czasowych.
ale warto najpierw zapytać "hej, masz chwilę?", a dopiero potem dzwonić jeśli druga osoba ma czas. U mnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WaveCreator: not sure if troll or just idiot...

jakie widzisz zalety włączania kamer?


@pandagata: kiedy ktoś #!$%@? od rzeczy reszta przewracan oczami lub łapie sie za czolo?
Wbrew pozorom sam czasem liczę na tego typu feedback

Co do reszty to podziwiam ze doszliscie
@mcsQ @Nembutal czemu wam przeszkadza jak ktoś ma kamerę? ()


ja tak robię bo jestem wielką zwolenniczką kamer i chciałabym żeby inni też się pokazywali jak mówią no uważam że to polepsza komunikację i pomaga się skupić.


a że samo robienie spotkań na 50 osób to zwykle durnota to już inny temat.


@noelo_cohelo: A mi kamera pogarsza komunikację i przeszkadza się skupić.
Pracuję w inżynierii i my #!$%@? do siebie telefonami cały czas xD

Aż tak bardzo was to denerwuje w tym IT :D ?


@Gavilar: Bo Przemek jest zestresowany, że akurat #!$%@? w gierkę albo ogląda youtube i ktoś do niego dzwoni xD

- często wywołuje Cie na głównych kanałach zamiast pisać na priv


Przemek boi się, że fakap wyjdzie publicznie i jego zajebistość spadnie. Ja #!$%@?ę, dyrdymały aspołecznych zjebów.

nie masz
@mcsQ: nie stać firmy gdzie pracuję na użerania się z leniami.
Bo w skrócie te punkty to "w #!$%@? chce lecieć cały czas i denerwuje mnie jak ktoś robi cokolwiek co może odkryć że nie pracuje mimo że oficjalnie płacą mi za to w tym momencie." I ile kosztuje Twoja godzina takiej wspaniałej świadoczonej usługi?
@deccan rozbawiłeś mnie, niech zgadnę, pseudo manager specjalizujący się w micromanagement? Nie odbiera nagle telefonu i nie ma go na kamerze. pewnie się #!$%@?. #!$%@? tam że tikety w sprincie zamknięte w połowie sprintu. na pewno leser xD
Nie rozumiem tego pisania po kanałach publicznych tylko dla samej widoczności, gdy jakaś sprawa jest pomiędzy 2 inżynierami. To jakaś nadgorliwość.

@straz_konsumencka: Jeżeli jest to sprawa typu "weź zerknij, bo nie mam pomysłu" - to jasne, spoko. Ale już np. jak ustalasz architekturę rozwiązania, z którą potem będą musieli żyć wszyscy wokół, to wypada ją skonfrontować z potencjalnymi "konsumentami". Ludzie często zapominają, że nie każda zmiana, którą wprowadzają, dotyka tylko ich
@XpedobearX: akurat korzystam z teamsow i bitbucketa to może jest inaczej, ale to też zależy od ustaleń w zespole. U nas jak ktoś chce dostać review to pisze na kanale i tyle

A co do dzwonienia z czapy to najgorsze jest jak gostek dzwoni, ty nie odbierzesz i nic więcej się nie dzieje. Gostek nie napisze
- sory pomyłka
- już nieważne
- mam problem z xyz masz chwile?
I potem