Wpis z mikrobloga

@lycaon_pictus: No oczywiście! Przecież w firmie która ma np. 1k pracowników nie będziesz pisał na publicznym kanale firmy XDDDD
Chodzi o sytuację, kiedy np w teamie masz do kogoś pytanie i pytasz na priv. To jest bez sensu, bo jak ktoś by miał to samo pytanie np 2 tygodnie później może sobie w historii slacka wyszukać. Albo jak ktoś by miał jeszcze coś do dodania to też może w thread'zie odpisać.
@BackInBlack
kiedyś tak robilem (bardzo często pisalem) i faktycznie jednej osobie się nie spodobało, ale potem na szczęście trafiłem na kogoś kto był sympatyczny i zawsze pomógł jak potrzebowałem.

Dzisiaj to do mnie piszą z pytaniami, bo wiedzą, że zawsze odpowiem i doradzę. Liderzy są zawsze zadowoleni, bo też przede wszystkim w zespole jest komunikacja i wymiana wiedzy.

Przykro mi się robi jak czytam takie rzeczy.
@BackInBlack: ja tak mam w korpo. Babka praktycznie codziennie coś ode mnie chce niby pod pretekstem small talku i płynnie przechodzi do opisu problemu (pierdoły, które już dawno powinna umieć). Od roku czasu się "wdraża", a do tego regularnie pyta się o to samo, bo "hehe, tak rzadko robię i nie pamiętam"
@lycaon_pictus:

Nie. Będę pytał na ogólnym jeśli dotyczy projektu.


No właśnie widzę, że nie rozumiesz. XD

Przecież nie będziesz pisał: "@bartek idziemy na piwo w weekend" na ogólnym. Chociaż w sumie w zasadzie spoko, może ktoś by się dołączył (σ ͜ʖσ)
Przecież nie będziesz pisał: "@bartek idziemy na piwo w weekend" na ogólnym. Chociaż w sumie w zasadzie spoko, może ktoś by się dołączył (σ ͜ʖσ)


@A_Duda: Ale to nie dotyczy projektu, ale masz też rację, fajnie będzie o to spytać wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
straszne problemy, dzwoni do ciebie jak jesteś online, no tragedia.


@vin42: Ty to chyba życia nie masz i lubisz jak ktoś zadzwoni, bo czujesz się ważny xD

Druga osoba może coś akurat ważnego robić, jeść, srać lub kończyć jakiś temat, ale ma rzucić wszystko, bo jesteś TY, a TY jesteś najważniejszy i od CIEBIE ma odebrać, teraz, nie za 3 minuty, tylko teraz!!!!1111 xDDDD

wystarczy się zapowiedzieć z 5 minutowym wyprzedzeniem
- widząc że jesteś online po prostu do Ciebie dzwoni


@mcsQ: dla takich ludzi powinno być specjalne piekło, jestem na spotkaniu na teamsach albo google meecie a ten dzwoni na slacku i rozpoczyna sie cyrk na którym ekranie mi wyskoczyło to powiadomienie i jak to wyłaczyć bo nic nie słysze co do mnie gadają
chciałbym żeby na tym powiadomieniu był przycisk "#!$%@?" i tej osobie sie pokazywąło że to kliknąłem
@mcsQ ja uwielbiam to dzwonienie przez komunikator. Rok temu firma wymieniła nam komputery z aio na zwykłe skrzynki a mikrofony, kamery i głośniki kupiła tylko dla centrali i ile to już razy #!$%@? mnie z jakiegoś działu że nie odbieram połączeń