Wpis z mikrobloga

najgorszy typ pracownika w IT? moje top 3

- włącza kamerę na każdym callu nawet jak tego nie robi a jest 50 osob
- widząc że jesteś online po prostu do Ciebie dzwoni
- często wywołuje Cie na głównych kanałach zamiast pisać na priv
- zawsze chce pomóc, każdego dnia pisze

jeśli ten opis pasuje do Ciebie to wyluzuj typie to tylko praca.

#pracait #programista15k #programowanie
  • 101
  • Odpowiedz
@swagerstom: Odrzucanie i pisanie też przeszkadza xD Najlepiej jak ktoś przyjdzie z problemem zaraz po daily albo zapyta na czacie, a nie dzwoni kiedy się podoba. To nie call center ()
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: No oczywiście! Przecież w firmie która ma np. 1k pracowników nie będziesz pisał na publicznym kanale firmy XDDDD
Chodzi o sytuację, kiedy np w teamie masz do kogoś pytanie i pytasz na priv. To jest bez sensu, bo jak ktoś by miał to samo pytanie np 2 tygodnie później może sobie w historii slacka wyszukać. Albo jak ktoś by miał jeszcze coś do dodania to też może w thread'zie odpisać.
  • Odpowiedz
  • 16
@mcsQ pewnie lepiej czekać pół dnia aż pan specjalista łaskawie przeczyta czat i odpowie na proste pytanie. Mozna ustawić w Teams status DnD albo zarezerwować focus time w kalendarzu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@vin42 mogę Ci podać 1000 powodów dlaczego nie mogę odebrać. może jem? może mam ważny telefon od mamy? ogarnij się typie i szanuj innych w robocie
  • Odpowiedz
@BackInBlack
kiedyś tak robilem (bardzo często pisalem) i faktycznie jednej osobie się nie spodobało, ale potem na szczęście trafiłem na kogoś kto był sympatyczny i zawsze pomógł jak potrzebowałem.

Dzisiaj to do mnie piszą z pytaniami, bo wiedzą, że zawsze odpowiem i doradzę. Liderzy są zawsze zadowoleni, bo też przede wszystkim w zespole jest komunikacja i wymiana wiedzy.

Przykro mi się robi jak czytam takie rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 3
@mcsQ
W moim teamie są takie chłopy, których nigdy na oczy nie widziałem, bo kamery nie włączają nigdy xD, a pracuje z nimi kilka lat.
  • Odpowiedz
- widząc że jesteś online po prostu do Ciebie dzwoni


@mcsQ: za to dzwonienie bez ostrzeżenia to powinna być nagana w aktach #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawału czasem idzie dostać
  • Odpowiedz
@BackInBlack: ja tak mam w korpo. Babka praktycznie codziennie coś ode mnie chce niby pod pretekstem small talku i płynnie przechodzi do opisu problemu (pierdoły, które już dawno powinna umieć). Od roku czasu się "wdraża", a do tego regularnie pyta się o to samo, bo "hehe, tak rzadko robię i nie pamiętam"
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus:

Nie. Będę pytał na ogólnym jeśli dotyczy projektu.


No właśnie widzę, że nie rozumiesz. XD

Przecież nie będziesz pisał: "@bartek idziemy na piwo w weekend" na ogólnym. Chociaż w sumie w zasadzie spoko, może ktoś by się dołączył (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Przecież nie będziesz pisał: "@bartek idziemy na piwo w weekend" na ogólnym. Chociaż w sumie w zasadzie spoko, może ktoś by się dołączył (σ ͜ʖσ)


@A_Duda: Ale to nie dotyczy projektu, ale masz też rację, fajnie będzie o to spytać wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
straszne problemy, dzwoni do ciebie jak jesteś online, no tragedia.


@vin42: Ty to chyba życia nie masz i lubisz jak ktoś zadzwoni, bo czujesz się ważny xD

Druga osoba może coś akurat ważnego robić, jeść, srać lub kończyć jakiś temat, ale ma rzucić wszystko, bo jesteś TY, a TY jesteś najważniejszy i od CIEBIE ma odebrać, teraz, nie za 3 minuty, tylko teraz!!!!1111 xDDDD

wystarczy się zapowiedzieć z 5 minutowym wyprzedzeniem
  • Odpowiedz
- widząc że jesteś online po prostu do Ciebie dzwoni


@mcsQ: dla takich ludzi powinno być specjalne piekło, jestem na spotkaniu na teamsach albo google meecie a ten dzwoni na slacku i rozpoczyna sie cyrk na którym ekranie mi wyskoczyło to powiadomienie i jak to wyłaczyć bo nic nie słysze co do mnie gadają
chciałbym żeby na tym powiadomieniu był przycisk "#!$%@?" i tej osobie sie pokazywąło że to kliknąłem
  • Odpowiedz
  • 0
@mcsQ ja uwielbiam to dzwonienie przez komunikator. Rok temu firma wymieniła nam komputery z aio na zwykłe skrzynki a mikrofony, kamery i głośniki kupiła tylko dla centrali i ile to już razy #!$%@? mnie z jakiegoś działu że nie odbieram połączeń
  • Odpowiedz