Wpis z mikrobloga

@kurazjajami:
Kiedyś wrzuciłem taki wpis na mirko, może Ci się przydać:
https://wykop.pl/wpis/48672123/hej-mirki-i-mirabelki-ostatnio-na-tagu-grybezpradu
Przez te trzy lata dorzuciłbym jeszcze Kartografów, najlepiej zamiast obecnego we wpisie Welcome to. No i Unmatched stało się moją ulubioną grą dwuosobową, z tych o nieskomplikowanych zasadach.

@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno NPCe w Catanie? Jakieś fanowskie zasady dla dwóch osob?
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: Mirku, przysięgam, ja się nie czepiam nazewnictwa. Ja po prostu nie wiem skąd w grze dla dwóch osób na planszy są pionki graczy, których nie ma.
Tzn. coś zaczyna mi świtać, że w Catanie była jakieśp przykładowe ustawienie planszy pokazane i tam rozłożenie dla 4 graczy, ale to nie jest nic wiążącego, plansza powinna być w rozgrywkach układana losowo, a gracze samodzielnie sobie wybierają, gdzie stawiają swoje domki.
Albo coś
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: Ok, generalnie jak ogarniesz wszystko to daj znać co tam robiliście, bo jednak czytam sobie wlasnie aktualną instrukcję i tam jest jak mówię. Układasz losową planszę, ustawiasz żetony wężykiem od A do... nie pamiętam jaka jest ostatnia litera. A później gracze dokładają swoje domki od pierwszego do ostatniego gracza. A potem dostawiają drugie domki od ostatniego do pierwszego.

Tak więc dawaj znać co robiliście! :)
@venomik: juz chyba czaje jak to wygladalo. Kupilem jej kiedys na uro dodatek "Kupcy i Barbarzyncy" i tam jest tryb dla dwojga. Wydaje mi sie jednak, ze z powodzeniem mozna go stosowac w podstawowej wersji, bo zanim kupilem ten dodatek gralem z nia we dwojke. Chyba, ze gralismy w podstawke wedlug jakis innych wytycznych. Nie potrafie sobie teraz przypomniec. W kazdym razie musze przeprosic OP-a za polecenie Catana takze bez dodatku.
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: Ja pograłem trochę w dwa dodatki - ten z żeglarzami i ten z miastami. I koniec końców żaden nie naprawiał mi największych problemów - masy losowości + efektu śnieżnej kuli. Ale to już było w momencie jak poznałem trochę więcej nowsyzch gier planszowych, które całkowicie wypchnęły mi chęć grania w Catana i przez ostatnie 10 lat zagrałem chyba raz.