Wpis z mikrobloga

Coś mi się wydaje że przeszedłem COVID-a.

Zaczęło się 9 maja. Przeziębienie... Delikatne drapanie w gardle, pod wieczór kichanie.
Następnego dnia ból gardła, ogólne osłabienie, zakatarzony nos oraz kaszel. W nocy zaczęły się problemy z oddychaniem podczas leżenia. Zawalone oskrzela i "charczenie".
We środę cały dzień z gorączką, i objawy jak wyżej. Od środy "leczenie" Gripexem (3x po 1 tabletce po posiłku).
Czwartek bez gorączki ale pozostałe objawy nadal się utrzymywały.
Piątek, 12 maja, pozostało jedynie lekkie osłabienie, zawalone oskrzela i kaszel. Zacząłem odkrztuszać wydzielinę z oskrzeli.
Z dnia na dzień coraz lepiej się czułem. W sobotę zacząłem pić Febrisan. 3x na dzień jedna saszetka po posiłku.

Na dzień dzisiejszy pozostał suchy kaszel od czasu do czasu, ale od wczoraj doszedł nowy objaw i wqrwia mnie on straszliwie ( ͠° °)
Praktycznie cały czas czuję smród dymu z palonych papierosów! Nie palę, w domu nikt nie pali a ten smród cały czas czuję w nosie. I właśnie to mi mówi że prawdopodobnie przeszedłem #covid19

Do wczoraj byłem przekonany że mam jakieś cięższe przeziębienie ale dr.Gógiel mówi mi że to #koronawirus ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy te omamy węchowe przeminą? Ile czasu to może potrwać?
Czy zrobienie testu teraz, prawie dwa tygodnie po zachorowaniu, pokaże że faktycznie chorowałem na Covida?

Aby było ciekawiej, od 9 maja byłem na szkoleniu rezerwy i dziś wróciłem. Ciekawe czy tych trzech, którzy byli ze mną w pokoju przez te dwa tygodnie, nie zachoruje.
goblin21 - Coś mi się wydaje że przeszedłem COVID-a.

Zaczęło się 9 maja. Przeziębien...

źródło: 5c6sqks9ivf61[1]

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@goblin21:

Mireczku, tylko 2 dawki to postawa antyszczepionkowa.
Wiem, że cieżko ci to przyswoić i dlatego kasujesz posty, ale tak twierdzą eksperci.
Jednego z nich nawet zaplusowałeś powyżej.
  • Odpowiedz
  • 1
@velmar Idź głosić mądrości gdzie indziej. Druga dawkę wziąłem na jesieni 2021 i stwierdziłem że nie ma sensu więcej ze względu na coraz większą ilość zgłoszeń działań niepożądanych.
Nie narzekam na chorobę tylko na zwidy węchowe.
  • Odpowiedz
@goblin21:

Uważam, że zrobiłeś dobrze, wstrzymując się od kolejnych dawek.
Jednak nadal szukanie pomocy w sprawie węchu na wykopie jest trochę dziwne.
Tak myślę.
  • Odpowiedz
@goblin21: Jeśli nadal to masz to uwaga:
Kup sobie roztwór hipertoniczny np. Irigasin i porządnie przepłukaj nos kilka razy. Najwyżej powtórz kolejnego dnia.
Nic mi tak na problem z węchem nie pomogło jak właśnie to. W trakcie trwania covida to mi nawet węch wracał na kilka godzin na początku, a potem wrócił całkowicie.
Strzelam, że Tobie też mogłoby pomóc.
  • Odpowiedz