Wpis z mikrobloga

Jeśli religia nie wtrąca mi się do życia, to mi nie przeszkadza


A gdzie ci się chrześcijaństwo wtrąca? W tym, że mama ci kazała iść na mszę? To mama a nie kościół. Tylko proszę nie #!$%@? mi o aborcji bo w prawie mamy, że nie zabijamy obywateli w tym kraju a nie w biblii.

Przypominam, że do niedawna w krajach, których obywatele określali się jako chrześcijanie, kobiety nie miały pełni praw, kościół
@inflacja_biedaku gościu, te komentarze o mamie to zachowaj może dla siebie. Jeśli myślisz, że osoby nieakceptujące religii to gimboateiści, to się grubo mylisz.
Jakich praw kobiety nie miały? Na prawdę mam wymieniać wszystkie aspekty? Prawa wyborcze, ubiór, brak możliwości podjęcia zatrudnienia w dowolnym zawodzie, nawet w nauce miały pod górkę. Gdyby nie fala sufrażystek, nie zmieniłoby się na tym polu nic, bo kościół nie miał w tym interesu.
Co mnie obchodzą kraje
@Berkel_88: To się nazywa wolna wola. Bóg nie ingerował bo istota, którą stworzył była w pełni samodzielna i mogła decydować sama o sobie. Z drugiej strony człowiek, który nie doświadczył zła okazał się po prostu naiwny ignorując nakaz i ostrzeżenie od Boga, by nie jedli tego owocu, bo w przeciwnym razie czeka go śmierć.
@Jawor9008 fajnie wyjaśniłes go

religia to absurd, człowiek po prostu ma potrzebę tłumaczyć sobie bezsens istnienia w jakiś sposób, więc jest popyt, to pojawiają się religie, jedyny plus że podnosi morale w trudniejszych chwilach, z tym że wszystko opiera się o nieudowadnialne hipotezy
@DaroP to po co bóg stwarzał to drzewo, po co chciał poddać próbie człowieka? Dał mu wolną wole, pozniej wystawił na próbę, na dodatek mówiąc by tego nie robili, no jaki mógłby być wynik tej próby?
To nie była próba, tylko wybór, bez możliwości wyboru zakwestionowana zostałaby wolna wola człowieka. Wystarczy spojrzeć co mówi Szatan w księdze Hioba, gdy Bóg cieszy się z chwały jaką Hiob mu okazuje. Szatan twierdzi, że Hiob okazuje wdzięczność tylko z powodu błogosławieństw jakie spływają na niego od Stwórcy. Bóg pewny, że szatan nie ma racji pozwala, by ten upadły anioł doświadczył człowieka najgorszym losem, jaki można sobie wyobrazić.
Sytuacja jest dość podobna
@DaroP no to jesli był to wybór to człowiek wybrał tak jak chciał, to po ciula się bóg w to miesza teraz, co? I co JA jako po tysiące lat później narodzony mam teraz ponosić tego konsekwencje? Serio? #antynatalizm w tej kwestii w religijnej katolickiego ma racje.
@DaroP aha, super układ, dał nam wolną wolę, stworzył drzewo, zakazany owoc, wybór, pierwszy człowieka wybrał co wybrał, i przez to, całe jego pokolenie jest grzeszne i mamy prosic, modlić, wyrzekać się, aby otrzymać jego łaskę.. Super,.naprawde, pozazdrość takiego ojca, stwórcę, wymyśli sobie wieczne uwielbienie swoich dzieci.
@Berkel_88: A miesza się? Bóg szuka człowieka, ale do tanga trzeba dwojga, jeśli nie akceptujesz go, to nie będzie Ci się narzucać. Napisałem, że człowiek oddał się pod władzę szatana, który w Biblii określony jest jako książę tego świata.
A grzech niestety zawsze ma konsekwencje, nie tylko dla grzeszącego, ale dla postronnych osób także. Oprócz Ciebie na świecie jest ponad 8 mld osób w takim samym położeniu.
Biblia nie pozostawia wątpliwości
@Berkel_88: Ale pomyśl, tyle było drzew, owoców, a człowiek dał się podpuścić i nawet tak prosty nakaz złamać... You had one job :)
Łaska jest dla każdego, kto chce, ale tak od serca pragnie może ją otrzymać. Akceptacja ofiary Chrystusa i odwrócenie się od grzechu, tylko tyle i aż tyle. Oczywiście 10 przykazań (tych Biblijnych) należy przestrzegać, bo to są prawa Boga.
My ludzie mamy coś w sobie z buntowników, nawet
Ale pomyśl, tyle było drzew, owoców, a człowiek dał się podpuścić i nawet tak prosty nakaz złamać.


@DaroP:no i odpowiada za to bóg. Odpowiada za potępienie, upadek człowieka, a także za zło. Odpowiada już w momencie stworzenia człowieka i dania mu wolnej woli. Dając człowiekowi wybór ma świadomość, że człowiek może wybrać w sposób grzeszny i będzie potępiony, więc tworząc człowieka godzi się na jego wybór, więc za niego odpowiada. Gdyby
o znowu kłótnie o coś co z założenia opiera się na wierze nie faktach... jak komuś rzeczywiście pomaga wiara w Boga to chu$% wam do tego i vice versa, chociaż ostatnio myślę że jedynie pomaga pewnej partii wygrać wybory i wycierać sobie tłuste skorumpowane mordy Bogiem...
@C8H18 no tym wpisem zakończyłeś wszelką polemikę z katolami. A Ty @DaroP gdybyś się urodził 500 km za naszą wschodnią granicą byl byś prawosławny, tysiace kilometrów dalej, czcił byś wiele bóstw itd.
@C8H18: To nie Bóg zerwał owoc, więc nie uważam by był odpowiedzialny za to. To tak jak rodziców Hitlera obwiniać za wybory syna. Wiadomo, gdyby go nie spłodzili to nie urządziły piekła na ziemi, ale to Hitler wydawał rozkazy.
Wolę mieć wybór, niż miałbym być zaprogramowany bez możliwości samodzielnego myślenia.
Skoro jest wszechwiedzący, to miał świadomość upadku człowieka, tym bardziej, że to nie człowiek jako pierwszy zgrzeszył. Dlatego sam siebie ofiarował
@Berkel_88: Co by było gdyby... Dzięki Bogu urodziłem się w Polsce i żyję w czasach, gdzie dostęp do Słowa Bożego nie jest ograniczony. Tylko proszę Cię, nie obrażaj mnie i nie nazywaj mnie katolem, lub katolikiem, nie wierzę jakiemukolwiek przywódcy religijnemu. Pozdrawiam.