Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi że się katolom jakaś lampka nie zapala. Z uśmiechem na twarzach modlą się do totalnie megalomańskiego boga. "Mogę zatrzymać wojnę, pewnie, czemu nie. Ale najpierw powiedz, jaki jestem z*#%*sty, przyznaj, że jesteś nic nie wart. Odpitol 40 tysięcy modlitewnych roboczogodzin i smaruj mi wazelinę". A jednocześnie twierdzą, że to bóg miłosierny i kocha nas bez granic. Jeśli kogoś kocham, to nie każę mu się prosić. Nie przekopuję babci ogródka tylko wtedy,
@#!$%@?: Tylko to nawet nie on nam dał ten aparat poznawczy, tylko największy nikczemnik tj. szatan xD
Przecież to szatan namówił Ewę, żeby zjadła owoc z drzewa poznania i zjadła mimo że pambuk zabronił.

Tylko tutaj też cała żydowska historyjka się nie klei, bo ludzie w Edenie nie mieli w sumie rozwiniętych zdolności poznawczych. Nie ogarniali co jest okej, a co nie jest. Ludzi obwinia się w tej historyjce za to, że
@#!$%@?: nie do końca bo człowiek w ogrodzie Eden był w perfekcyjnej harmonii z Bogiem i naturą ale zignorował ostrzeżenia Boga i wybrał wolną wolę i zjadł owoc z drzewa wiedzy o życiu i śmierci, od tamtego momentu tak jakby wyrzekł się Boga i zaczął grzeszyć, umierać itd.
@Jawor9008: aż tak religia oparta na prawach naturalnych jak wolność, własność i poszanowanie drugiego człowieka wam przeszkadza, że musicie ją zdeptać i na nowo zbudować cały świat? Najwięcej oczywiście o religii mają do powiedzenia osoby które nigdy biblii nie studiowały tylko kolega coś na przerwie w szkole mówił o wężu i starym dziadku w niebie, haha ale frajerzy w takie coś wierzą.
@inflacja_biedaku 1. Jeśli religia nie wtrąca mi się do życia, to mi nie przeszkadza
2. To nie religia sprawiła, że wzrosła nasza świadomość i szacunek. To humanizm. Przypominam, że do niedawna w krajach, których obywatele określali się jako chrześcijanie, kobiety nie miały pełni praw, kościół nie sprzeciwiał się feudalizmowi (a nawet sam był właścicielem około 10% chłopów), do tej pory piętnuje się mniejszości seksualne.
3. W temacie wiedzy biblijnej mamy kolejny paradoks.