Wpis z mikrobloga

@Berkel_88: Ludzie, którzy nie poznali Chrystusa, bo nie mieli takiej możliwości, Ci będą sądzeni na podstawie uczynków, tak jest napisane w Biblii.
Czy jednak będą mieli taryfę ulgową nie wiem, nie sądzę.
Natomiast Ci, którzy poznali Jezusa, jego nauki, jego misję i świadomie go odrzucili, Ci są w najgorszej sytuacji, wręcz beznadziejnej.
Skoro jest wszechwiedzący, to miał świadomość upadku człowieka


@DaroP: no i przez to już odpowiada za jego przyszły czyn. Porównanie z rodzicami Hitlera nieadekwatne, bo nie mieli wiedzy nt. tego, co się stanie. Gdyby wiedzieli i celowo powołali go do życia, to by byli za to winni, ale wciąż to nieadekwatne porównanie, bo to nie oni stworzyli świat i zasady nim rządzące, chociaż oczywiście nie twierdzę, że to bóg stworzył świat.
@DaroP: Czuję niechęć do każdej religii, której wierzący w tak pewny siebie sposób uważają, że to ich religia ma rację. TO jest smutne bo właśnie przez to były, są i mam nadzieje, że już coraz mniej będzie konfliktów, a nawet wojen na tle religijnym. No ale taka no już ludzka natura ¯\(ツ)/¯ żadne boskie moce.

Nie mam do istnienia religii żadnego problemu, jedynie mam kiedy to na siłę ktoś będzie mi
Bynajmniej nie chce nikogo konwertować, ale poinformować już tak. Dlaczego? Bo ludzie błędnie zakładają, że Chrześcijaństwo (to Biblijne Chrześcijaństwo) to katolicyzm, czy inna pochodna religia.
Czy mam rację co do tego w co wierzę? Wierzę że tak, pomimo, że żadnego namacalnego dowodu nie mam. Ale na tym polega wiara.
Co mi to daje? Nadzieję, że życie nie kończy się tylko na tym krótkim etapie.
Czy mnie to ogranicza? Wcale, ale może, to
@C8H18: :) nie rozumiem czemu uczepiłeś się tej części wypowiedzi, skoro dalej napisałem, że Bóg nas odkupił. Mógłbym przyznać Ci rację, gdyby Bóg po prostu nas z tym zostawił, ale on przelał za nas swoją krew, a my przez wiarę w to co zaszło na Golgocie mamy prawo oczekiwać życia wiecznego.
Ok, rodzice Hitlera nie wiedzieli co zrobi ich syn, pod tym względem przykład nietrafiony.
Spójrzmy może więc na wynalazcę, ojca