Wpis z mikrobloga

#biedanonim
W każdym roku wyborczym od razu pojawiają się głosy "jak pis ponownie wygra wybory to wyprowadzam się z tego kraju"

Jako osoba która wyjechała w 2017 to muszę powiedzieć że już jest za późno. Jak ktoś nie wyjechał przed pandemią to małe szanse że uda mu się znaleźć pracę. Mówię o pracy w korporacji, bo na produkcji czy na magazynie to może i znajdzie.

Od pół roku wysyłam CV i miałem tylko jedna rozmowę z hr. Wśród wszystkich moich lokalnych znajomych jest zastój i nie ma po prostu ofert. Wśród znajomych Polaków co tutaj mieszkają też jest kila i mogiła. Architekci, inżynierowie, programiści, księgowi czy po prostu clerks. Nikt nie jest w stanie znaleźć nowej pracy a szukamy po Anglii, Irlandii, Francji i Niemczech.

Dlatego też małe szanse by pracodawca zatrudnił polaka z Polski kiedy ma 40 osób lokalnych. Jak coś to zatrudni polaka w Polsce bo jest o wiele tańszy niż lokalny.

Czas na wyjazd był przed 2019 teraz to niestety po ptokach.

Powodzenia z inflacja, z cena za metr oraz z następnymi rządami PiS.

#pracbaza #korposwiat #emigracja #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 11
@mirko_anonim: bzdura, znasz dobrze niemiecki?
Bo ofert jest mnóstwo wystarczy włączyć LinkedIn. Oczywiście, zależy to też od regionów, ale znajomi mówią, że brakuje sporo ludzi i widząc ilości rekrutacji, kwestia spełnienia wymagań. Zawsze polakowi będzie trudniej niż lokalsowi.
@interpenetrate: Z jednej strony jak praca zdalna, to w ogole nie rozumiem o czym ten chlop #!$%@?. Zdalnie to mozna pracowac skadkolwiek, wiec jakies bajki o koncu emigracji to jakies urojenia. A z drugiej strony, co Ci mam doradzic....Jak szukają ludzi do pracy, to żeby pracowac zdalnie musi to być jakaś konkretna/specyficzna robota, a to dość mocno ogranicza. Nie wiem jaki masz zawód i jakiej pracy szukasz, bo sam fakt że