Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Czy analizował ktoś nierówne udziały na umowie przedwstępnej do BK2? Jak banki patrzą na coś takiego?

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #banki #kredyty #mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 7
  • Odpowiedz
✨️ Autor wpisu (OP): @marcpol: umowa przedwstępna przed ślubem. Chcemy w niej umieścić proporcje wkładu i podziału nieruchomości. Kredyt byłby brany po ślubie do tej umowy. Partnerka obecnie nie ma zdolności.


@mirko_anonim: Czy planujecie rozdzielność majątkową?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @marcpol: to zależy.

- nie wiem czy będzie można wziąć BK2 mając rozdzielność
- nie wiem czy mając rozdzielność można wziąć kredyt na małżeństwo gdy jedna osoba ma zdolność i ustalić wtedy udziały
- nie wiem czy umowa przedwstępna może być tylko na mnie a ostateczna na małżeństwo, wtedy wkład byłby tylko mój - to by było chyba najlepsze na ten moment
- czy jak na
  • Odpowiedz
- nie wiem czy będzie można wziąć BK2 mając rozdzielność


@mirko_anonim: Tak, rozdzielność majątkowa nie stoi na przeszkodzie w skorzystaniu z programu.

- nie wiem czy mając rozdzielność można wziąć kredyt na małżeństwo gdy jedna osoba ma zdolność i ustalić wtedy udziały


@mirko_anonim: Tak, w przypadku rozdzielności majątkowej zakup następuje w udziałach. Udziały mogą być inne niż 50%.

W przypadku, gdy jedna z osób w gospodarstwie domowym nie ma dochodów
  • Odpowiedz