Wpis z mikrobloga

Najbardziej #!$%@? mnie to, ze czlowiek pracuje, stara sie i czasem wypruwa sobie zyly zeby wiecej zarabiac, miec podwyzke czy lepsza premie. A teraz wjezdza z buta w przyszlym roku podwyzka minimalnej do 4200-4300 brutto wstepnie. Najbardziej zal mi dziewczyny bo rok temu dostala podwyzke na 4600 brutto i powiedzieli jej, ze przez 2 lata nic nie dostanie wiecej. Firma i tak ma problemy, robia tam jakies zmiany. Po #!$%@? tak sie starac, jak i tak zaraz wszyscy bedziemy zarabiac minimalna
#pracbaza #studbaza #inflacja #zarobki #praca
  • 82
jesteś młody i w uprzywilejowanej sytuacji, skoro np nie jesteś uwiązany do mieszkania w swojej małej wsi albo miasteczku. Nie mierz wszystkich swoją miarą.


@missioncritical: koles ja mam 43 lata... Dziekuje za nazwanie mnie mlodym (jakies pare h wczeniej jakis wykope nazwal mnie starym - wezcie wy sie zdecydujcie :)))

A mieszkam w "miasteczku" co ma jakies 160k mieszkancow. Ale masz racje - ie jestem przywiazany. TO juz nie te lata
koles ja mam 43 lata... Dziekuje za nazwanie mnie mlodym (jakies pare h wczeniej jakis wykope nazwal mnie starym - wezcie wy sie zdecydujcie :)))


@gorzki99: 43 lata i uważasz, że jesteś starym pracownikiem? XD Pół mojego zespołu jest grubo po 40.

Prosty przyklad - pracownik kladzie papiery (wypowiedzenie) i pracodawca ma gowno do powiedzenia (wiem bo przerabialem nie raz)


Ale jak pracodawca chce zwolnic janusza pracownika to ma przerabane.


@
43 lata i uważasz, że jesteś starym pracownikiem?


@missioncritical: prawie 20 lat kariery zawodowej. Akurat u mnie w robocie s 2 osoby starsze odemnie i jedna w moim wieku :P

Mlody nie jestem :P

obu obowiązują okresy wypowiedzenia przecież. Jak poza tym chciałbyś zabronić pracownikowi przestać pracować? Pracodawca znajdzie następnego pracownika. W drugą stronę działa to zupełnie inaczej


Jasne ze oboiazuja okresy wypowiedzenia. Ale chyba nie do konca sie orientujesz. Jak
@Volantie nie bronie tego co robi rząd, ale jeśli ktoś w tych czasach zarabia te 4-4.5k brutto to sam jest sobie winien. tedaz 5k netto szału nie robi, by jakoś żyć to 6-7k netto tak naprawdę. dziewczyna niech szuka po prostu innej pracy. też mnie to wkurza, ale minimalna zarabiałem chyba na studiach, potem zawsze to było trochę więcej i gdy rośnie minimalna to rośnie też moja pensja (zmiana pracy, podwyżka). prawda
@Kliko: Znam ten ból, co prawda nie o minimalną a o inflację. 33 lata na karku i chłop nie ma sił na te gonitwę aby zarabiać więcej niż przeciętna. Niby zarabiasz powyżej przeciętnej ale nie na tyle żeby godnie żyć i odłożyć na swoje bo rachunki i czynsz drenują portfel.
@Volantie Polska chce gonić zachód. za wszelką cenę. To jest ten problem. Kilka lat temu zarobki między CZ a PL byly zbliżone, dziś to praktycznie przepaść. Przy polskiej władzy, zrównają się za kilka lat, ale pewnie atrakcyjne ceny i tanie jedzenie zrówna się z tutejszym. Za rok czy dwa obudzicie się i będziecie płacić jak my, 40zl za kilo piersi z kurczaka, albo 9zl za chleb w markecie.
@gorzki99: Oczywiście, że takie centralne sterowanie jest bez sensu. Te debile myślą, że ustawą mogą zakazać zimy to tak będzie.

Są kraje w których podnoszono dynamicznie minimalną płacę i było widać rezultaty jak na dłoni. Masowe zwolnienia, wzrost szarej strefy (wypłaty pod stołem), upadek małych firm. Tu nie trzeba analizować co się stanie bo wiadomo na przykładzie innych krajów.

Jednak dla debilów jako kiełbasa wyborcza starcza i tylko to się liczy.
Ja tam z ekonomistami spieral sie nie bede ale sam fakt czegos takiego jak minimalna uwazam za zlo. Patrz np szwajcaria. W referendum spoleczenstwo sie wypowiedzialo ze nie chce czegos takiego. Jak widac sa madre spoleczenstwa.


@gorzki99: mądre społeczeństwo odrzuca ogólnokrajową stawkę minimalną, bo ustalanie pensji minimalnej leży w gestii poszczególnych Kantonów, głupie społeczeństwo uważa, że odrzucili pensje minimalną xD
Firma i tak ma problemy, robia tam jakies zmiany. Po #!$%@? tak sie starac, jak i tak zaraz wszyscy bedziemy zarabiac minimalna


@Volantie: No dokładnie. Ja od jakiś 2 lat już mam totalnie #!$%@?. O dziwo w moim życiu nic się nie zmieniło. Ani na minus ani tez na plus. Czy to dobrze?
Byłem ambitnym człowiekiem. Ponadprzeciętnie. Pewnie gdyby nie ta pierwotna ambicja nie doszedłbym tu gdzie jestem i nie mógł
@gorzki99: Bo masz spraną głowę gównianym pruskim szkolnym nauczaniem. A prawda jest taka, że bibliotekarka czy cieć na parkingu czy sprzątaczka muszą zarabiać tyle żeby przeżyć za miesiąc pracy, niezależnie od wykształcenia. Dokładnie po to była ustalana minimalna płaca, bo wolny rynek w przeszłości proponował zawrotną stawkę 8 pln gdzie na zadupiach w których w Polsce jest od cholery — nie było możliwości #!$%@? z tego układu jak trzy wioskowe januszexy