Wpis z mikrobloga

Najbardziej #!$%@? mnie to, ze czlowiek pracuje, stara sie i czasem wypruwa sobie zyly zeby wiecej zarabiac, miec podwyzke czy lepsza premie. A teraz wjezdza z buta w przyszlym roku podwyzka minimalnej do 4200-4300 brutto wstepnie. Najbardziej zal mi dziewczyny bo rok temu dostala podwyzke na 4600 brutto i powiedzieli jej, ze przez 2 lata nic nie dostanie wiecej. Firma i tak ma problemy, robia tam jakies zmiany. Po #!$%@? tak sie starac, jak i tak zaraz wszyscy bedziemy zarabiac minimalna
#pracbaza #studbaza #inflacja #zarobki #praca
  • 82
To pracodawcy interes by dbać o pracę, a nie twój.


@missioncritical: Problem polega na tym ze mam stanowisko niejako "kierownicze". Teraz co prawda tyko kilka osob pod soba (w poprzedniej robocie kilkadziesiat) ale nadal to ja im przydzielam robote.

Z pracy podwladnych rozliczany jestem ja. A druga sprawa to niestety ale w grupie musisz dbac o atmosfere. Jak widzisz ze jeden pracuje a drugi sie opierdziela to wczesniej czy pozniej wyjdzie
Dla mnie urząd pracy jest bezsensowny, bo nie wyprodukował niczego potrzebnego, zabierzmy im wypłaty.


@SarahC: Dla mnie tez. ALe ie zabieramy wyplat. Po prostu zlikwidujmy.

Sprzątaczka też mi nie potrzebna pod blokiem — ja mieszkam w domu i sama po sobie sprzątam to po co jej wypłata


To mieszkasz w domu czy bloku? Co s wspominalas o szkole specjalnej? NIe udalo Ci sie ukonczyc?

Listonosz i w sumie cała poczta polska
@darck: No wlasnie nie ma nic do powiedzenia to uwazam ze to jest ok. Ale dlaczego dziala tylko w jedna strone?

Jak pracownik kladzie to pracodawca nie ma nic do powiedzenia.

Jak pracodawca chce zwolnic pracownika to musi uzasadnic, pytac zwiazki o zgode itp.

Pracownik nie musi nic. Tylko o to mi chodzi.
Problem polega na tym ze mam stanowisko niejako "kierownicze". Teraz co prawda tyko kilka osob pod soba (w poprzedniej robocie kilkadziesiat) ale nadal to ja im przydzielam robote.


@gorzki99: zaraz, czyli to ty nie potrafisz rozliczać ludzi ze zleconych zadań? XD

Ale luz. Jeden koles juz jest na celowniku. Wszyscy potrafia po 30 min przerwy zejsc i sie zajac robota a koles siedzi 45 min. Wszyscy potrafia o 7 przynajmniej robic
A co ty chcesz debilu różnicować na stawce minimalnej xD


@SarahC: Wyplate debilu do kwadratu. Jakos w niemcowni sie da. Tam nie ma JEDNEJ STAWKI MINIMALNEJ. A stawka minimalna zalezy od branzy w jakiej pracujesz.

Dotarlo baranie o co mi chodzi?
@gorzki99:

Stawka minimalna za godzinę pracy w Niemczech wzrosła w październiku 2022 r. do 12 euro. Poniżej tej kwoty pracodawcy nie mogą schodzić, a jest to wzrost rzędu 1,55 euro w stosunku do poprzedniej stawki.2 lut 2023
@gorzki99: Od kiedy w Niemczech obowiązuje minimalne wynagrodzenie? Płaca minimalna na skalę ogólnokrajową obowiązuje w Niemczech od 2015 r., wówczas wynosiła 8,50 euro. Wprawdzie przed 2015 r. były uregulowane pewne wytyczne co do wysokości wynagrodzenia, jednak jedynie dla wybranych sektorów.
Jak podnosisz to wyżej, to pokazujesz brak autorytetu i zdolności kierowniczych.


@missioncritical: Moj bezposredni przelozony ma biurko obok mojego. I wiesz co? ma tez oczy.

Generalnie wkurza cię to, że twoi podwładni cię nie słuchają, wykonują pracę po swojemu, nie chcą zapier#alać ponad miarę - to ty tu jesteś Januszem i ewidentnie masz spore problemy z wykonywaniem swoich kierowniczych obowiązków. Nie potrafisz im zlecać odpowiedniej ilości zadań i ich z tego
Patrz 13 lat dobrze se radze a tu anon z wypoku twierdzi ze nie. Wybacz ale raczej nie pojde za twoja rada.


@gorzki99: ale to ty się żalisz na sposób w jaki pracują twoi podwładni. To ty im tę pracę organizujesz, narzucasz procedury i procesy. Tylko do siebie możesz mieć pretensje.

Najpierw narzekałeś na jakichś Januszy, a potem stwierdzasz, że jednak kierownictwo super i w ogóle ładnie wszystko działa. Jeżeli twoi
albo zmień podwładnych.


@missioncritical: Idzie ku dobremu

Jeżeli jednak to cała grupa robi coś nie po twojej myśli, jednocześnie dowożąc zlecone zadania to problem jest niestety w tobie - tylko ciebie o to dupa boli.


Reszta pracuje normalnie. Ktos skonczy zadana robote to przychodzi powiedziec ze skonczyl. I dostaje nastepna. A dlaczego przychodzi sam? Bo ja w tym czasie robie swoja robote i nie jestem w stanie sklonowac sie na 5
@gorzki99: Wow czyli zjechałeś już z mnogich Januszy do jednego pracownika, który wywołuje u ciebie frustrację i ją tutaj wylewasz.

Nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z tematem płacy minimalnej, ale wygląda na to że tego potrzebowałeś ¯\(ツ)/¯.
@missioncritical: W obecnym teamie mam jednego takiego. Ale przez bliko 20 lat pracy naogladalem sie takich coniemiara.

Wow jakos przestales bronic janusza pracownika. Dlaczego? Dotarlo wreszcie o czym mowie?

Nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z tematem płacy minimalnej,


Spiesze wyjasnic:

Zarowno normalny pracownik jak i janusz pracownik (ktorego tak nagle przestales bronic) ta minimalna ma dostac.

U nas nie zarabia sie minimalnej tylko powyzej sredniej. Jedyne co to koles
Wow jakos przestales bronic janusza pracownika. Dlaczego? Dotarlo wreszcie o czym mowie?


@gorzki99: bo ten twój Janusz pracownik to normalny, słaby pracownik, którego w procesie możesz po prostu zwolnić, a robisz z tego jakiś niewiadomo jaki problem i boli cię o niego dupa. Nie wiem jak to się ma do ochrony pracownika.

Zarowno normalny pracownik jak i janusz pracownik (ktorego tak nagle przestales bronic) ta minimalna ma dostac.


@gorzki99: no
bo zatrudniłeś słabego pracownika


@missioncritical: Ja nie zatrudniam. Czytam CV i sluze opinia ale nie ja podejmuje decyzje o zatrudnieniu.

Podobnie jak nie ja zwalniam (no to logiczne skoro nie ja zatrudniam?)

to normalny, słaby pracownik,


To normalny czy slaby?

Normalni sa ci ktorzy sie wyrabiaja. I ktorzy nie siedza na kawie 40 min. I ktorzy jak maja problem to przychoda sie zapytac a nie robia po swojemu itp, itd.

albo
"boli" mnie to ze inni za lepsza prace dostaja tyle co on. I jak wspomnialem - to sie zmnieni bo oni podwyzke dostana - on nie.


@gorzki99: ale ty musisz być zawistnym człowiekiem. Yesu wyluzuj człowieku. Zwolnijcie gościa, bo zaliczysz zawał przed 50.

Natomiast jesliby wszyscy byli zatrudnieni na minimalnej to wszyscy BY MUSIELI dostac tyle samo - za roznie wykonywana prace. Serio nie kumasz?


@gorzki99: nie, bo to nie
ale ty musisz być zawistnym człowiekiem. Yesu wyluzuj człowieku. Zwolnijcie gościa, bo zaliczysz zawał przed 50.


@missioncritical: Znowu nie trafiles. Nie raz i nie dwa wychodzilem z propozycja premii badz podwyzki dla pracownika jak widzialem ze jest tego warty. A w zyciu prywatnym mnie wcale nie interesuje ile co kto ma. A nawet sie ciesze jak komus sie udaje (i dlatego sie nie ciesze jak ktos zeruje na innych)
Mam nadzieje
Jakby sie nie podlozyl to jak go niby zwolnic jak nie mozna?


@gorzki99: dyscyplinarnie tak jak to zrobiliście? XD

Widzę, że jesteś jednym z tych, który lubi sobie szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Na wszystko są normalne rozwiązania, a ty opieszałość firmy i brak umiejętności kierowniczych zrzucasz na poczet istnienia ochrony pracownika i pensji minimalnej. Wyluzuj, to praca, a nie życie.

Jak pracownik rzuca papierami to pracodawca moze nic.
o czym ty mówisz? Okresu wypowiedzenia nie znasz?


@missioncritical: A yslalem ze czytasz ze zrozumieniem - przynajmniej takie wrazenie do teraz sprawiales:

"obie strony zachowuja mozliwosc rozwiazania umowy zgodnie z warunkami wypowiedzenia".


tegonie udalo Ci sie zozumiec.

pieprzysz głupoty i wymyślasz własne pojęcia, które nie przystają do faktu istnienia bezrobocia. Pracodawca może zwolnić jeśli ktoś nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jeżeli się wywiązuje, to po co miałby to robić? (poza