Wpis z mikrobloga

@chwilowypaczelok @jegertilbake : przecież nie ma czegoś takiego jak śmierć z ciężkim grzechem i odrazu niebo,ksiądz daje odpuszczenie grzechu ale wina pozostaje i w czyścu trzeba odpokutować jeśli serio sie załuje.Przynajmniej tak księża sobie to tłumaczą i tak w wierze chrześcijańskiej jest.
nie ma czegoś takiego jak śmierć z ciężkim grzechem i odrazu niebo


@Medb: czyli trafiając do nieba nie zastaniesz tam 4/5 Polaków. Bo grzechem ciężkim jest m.in. cudzołóstwo. A cudzołóstwem jest seks przed ślubem, o rozwodnikach nie wspominając (za wyjątkiem Kurskiego i Marty z domu Kaczyńskiej).

A nie, dobra. W niebie nie ma w ogóle żadnych katolików bo grzechem ciężkim jest też bałwochwalstwo tak więc pozamiatane xD
@chwilowypaczelok: ja się pocieszam tym że jeśli Bóg naprawdę istnieje to wszyscy razem z cała populacja chrześcijan będziemy się smażyć w piekle a za co będą tam siedzieć ? Bo nie potrafili nawet przeczytać pierwszego punktu umowy. "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"
- Jezu no weź przecież to Twoja matka.
A najlepiej będzie jak będą się gapić pikaczufejsem na jehowych robiących impre w niebie.
@takija: @xer2--her
<obrazek OPA> - "kwiiiiii gimboateizm"
<obrażanie proroka mahometa albo innej ważnej postaci z jakiejkolwiek innej religii niż chrześcijaństwo> - LOL śmieszne leci plusik X-D
Chrześcijaństwo to jest święta krowa, z której najwyraźniej nie można się nabijać ani jej obrażać, ponieważ wtedy to jest "gimboateizm". Ale z jakiejkolwiek innej religii można się nabijać do woli i wtedy nie jest się "gimboateistą" albo "gimbokatolikiem"...
@takija: To nie gimboateiści. To hołota, ściek społeczeństwa ma tu konta. Ludzie bez intelektualnej podpory oraz jakiegokolwiek kompasu moralnego. Oni nie rozumieją słowa "wiara" a co dopiero mieliby rozumieć psychikę ludzką, w której mogą zachodzić pewne zmiany jak na przykład nawrócenie.
@xer2--her: Dlaczego gimboateizm? To przedstawia realne stanowisko kościoła.
Jak ktoś był wychowany w wierze katolickiej ale został ateistą pójdzie do piekła.
Jak najgorszy zbrodniarz na sekundę przed śmiercią się wyspowiada i pożałuje to pójdzie do nieba.

Nie ma nagród i kar za całokształt. Liczy się tylko ostatni moment.

A co jak ktoś był całe życie złotym człowiekiem żyjącym dla innych a na koniec rok przed śmiercią w wyniku choroby psychicznej zrobił
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Dobra tak czytam ten wątek ale jak przeczytałem twój komentarz to żyłka mi pękła.

Ludzie ja wiem, że powszechne jest utrzymywanie poglądu X pozaracjonalnie sam pewnie tak robię. To nie zmienia faktu, że skoro indukuje się w tobie motywacja do odpisania na post na wykopie to sprawdź informacje tą informację którą się chcesz z nami podzielić może dowiesz się czegoś nowego.

1) Katolicyzm nie równa się chrześcijaństwo raczej jest podzbiorem