Wpis z mikrobloga

przecież nie ma czegoś takiego jak śmierć z ciężkim grzechem i odrazu niebo,ksiądz daje odpuszczenie grzechu ale wina pozostaje i w czyścu trzeba odpokutować jeśli serio sie załuje.Przynajmniej tak księża sobie to tłumaczą i tak w wierze chrześcijańskiej jest.


@Medb: słabo się znasz na swojej religii
Pobierz Zaqwsxe - >przecież nie ma czegoś takiego jak śmierć z ciężkim grzechem i odrazu nieb...
źródło: obraz_2023-05-09_100208410
w chrześcijaństwie nigdzie nie jest powiedziane że ateista nie może pójść do nieba


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

W katolicyźmie jest to jak najbardziej powiedziane. Hint: Sobór Florencki, Bulla Cantate Domino

ba nawet Franciszek ostatnio mówił że jak najbardziej można jeszcze jak

To że sobie coś Franciszek powie nie znaczy, że takie jest nieomylne nauczanie kościoła. Nieomylne są dogmaty ogłaszane jako takie, a także dokumenty soborowe np.
Próbujesz wytłumaczyć ślepemu, jak wyglądają kolory...


@Mopek666:
Ach tak, bo jeśli ktoś nie przeczytał całego Akwinaty, katechizmu, dokumentów soborowych i wszystkich wypocin Wojtyły to nie może krytykować absurdów wierzeń katolików?

Typie, ja nie muszę obejrzeć wszystkich filmików i przeczytać forów płaskoziemców, żeby cisnąć z nich bekę.
fajnie tak brać ze średniowiecza coś bez zrozumienia kontekstu. ps sobór florencki był 600 lat temu masz łyk wiedzy

https://szkolateologii.dominikanie.pl/disputatae/9-zasada-extra-ecclesiam-a-sobor-florencki/


ale wiedziałem że zaraz ktoś wyskoczy z zupełnym niezrozumieniem pojęć jak typowy Janusz


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Ja prosty Janusz jestem, ale to może ty mi wytłumaczysz. Jakie znaczenie ma to, że tekst pochodzi ze średniowiecza? Czy to oznacza, że nieomylne teksty nieomylnego kościoła tworzone pod natchnieniem Ducha Świętego mają w sobie błędy? Albo