Wpis z mikrobloga

oj faktycznie zapomniałem o tym odpuście ale w chrześcijaństwie jest tyle furtek że już pogubić się można


@Medb: udzielam Ci w takim razie odpustu zupełnego
@Mopek666: oczywiście że tak. Najpierw powinny istnieć jakiekolwiek przesłanki by uznać że bóg istnieje. Potem czy ten bóg jest chrześcijański, a potem czy rzymskokatolicy mają najlepszą interpetacje tego boga. I dopiero teraz zainteresowałbym się tematem dogłębnie
@#!$%@?: Czekaj, chcesz mi wmówić, że jesteś mądrzejszy, bo inni są głupsi? XD Nieważne jak inni są głupi czy mądrzy, Twojego stanu ignorancji to nie zmienia, czego dałeś dowód w ostatnim komentarzu. Tak samo (z logicznego punktu widzenia) można powiedzieć, że bóg istnieje, jak że nie istnieje. Upieranie się po którejkolwiek ze stron jest tak samo głupie. A negowanie całego dorobku ludzkości, jest... no nie najmądrzejsze. Jak można krytykować coś, o czym
@chwilowypaczelok:
Odpowiedział mu Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć królestwa Bożego.
Ewangelia Jana 3,3

Ty racz wysłuchać w niebie, w miejscu, gdzie mieszkasz, i odpuścić i wkroczyć, i dać każdemu według wszystkich jego postępków, Ty bowiem znasz jego serce, gdyż Ty jedynie znasz serca wszystkich synów ludzkich,
I Księga Królewska 8,39

Chcesz mi powiedzieć, że człowiek byłby w stanie oszukać Boga?
Bóg
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
To nie ja płaczę tylko ty dewocie, bo nie potrafisz odpowiedzieć na oczywistą i jawną sprzeczność znajdującą się w tych waszych śmiesznych świstkach, których oprócz garstki pasjonatów nikt nawet nie czyta.

Jeśli ktoś twierdzi, że jest nieomylny, albo, że to co mówi jest nieomylne i twierdzi coś kiedyś, a potem to twierdzenie odwołuje, to są tylko dwie logiczne możliwości:
- ten ktoś nie jest tak naprawdę nieomylny i wszystkie jego
wątpię, by zwyrodnialec był w stanie szczerze żałować za swoje grzechy i by nastąpiła w nim taka przemiana w ciągu jednej chwili.


@DaroP:

Cytujesz stary testament, a tutaj piszesz tak jakbyś nie znał opisu ukrzyżowania z Łukasza. Historia "dobrego" łotra, przecież jest właśnie obrazem tej sytuacji. Nie mamy pojęcia przecież za co on został ukrzyżowany. Równie dobrze to mogła być pedofilia.
@Blaszczykowski_Robert:
dokładnie, nie wiemy za co go ukrzyżowali, ale przyznał, że ponosi karęodpowiednią do swojego czynu.
Znajdź kogoś, w pace, kto Ci powie że dostał karę odpowiednią za swój czyn. Może znajdziesz, ale trochę się naszukasz.
Druga sprawa, że gdy znajdziesz skąd jako człowiek będziesz w stanie ocenić, czy ta osoba nie kłamie?
Jezus jako Bóg w ciele, był w stanie prześwietlić tego ukrzyżowanego.
Jezus znał od początku też serce Judasza,
Jak można krytykować coś, o czym się nie ma pojęcia?


@Mopek666:
Nie musisz przeczytać koranu, żeby uważać, że Mahomet nie odleciał do nieba na latającym koniu.
Nie musisz być znawcą islamu, żeby krytykować tę religię.
Nie musisz uczyć się tarota, bioenergoterapii, wróżenia, jasnowidzenia i czego tam jeszcze, żeby uważać te rzeczy za bzdurne.
Nie musisz znać skal rozcieńczania, żeby krytykować wciskanie ludziom homeopatii.

Ale żeby powiedzieć złe słowo na sadomasochistycznego despotę
To hołota, ściek społeczeństwa. Ludzie bez intelektualnej podpory oraz jakiegokolwiek kompasu moralnego


@horus666: Widzę, jak oceniasz ludzi nie wierzących w bajki o bogu. Ja więcej wyniosłem morałów z Baśni Braci Grimm niż od księdza, którego przenieśli ze szkoły za podejrzenie kontaktów z dziećmi. Religia, która uwzględnia tylko ostatnie 5k lat, ale udaje że poprzednie 99,9% czasu Ziemia nie istniała ( a dinozaury były smokami ) No cóż, pasterze z Afryki, którzy
Jezus jako Bóg w ciele, był w stanie prześwietlić tego ukrzyżowanego.

Jezus znał od początku też serce Judasza, a mimo to nie odepchnął go


@DaroP: odstawcie te dragi, albo dawaj mi tego jezusa, to zobaczymy co powie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
ale odróżniajcie chrześcijaństwo od sekty jechowych. w chrześcijaństwie nigdzie nie jest powiedziane że ateista nie może pójść do nieba. ba nawet Franciszek ostatnio mówił że jak najbardziej można jeszcze jak


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Po otwarciu lotniska w Radomiu, każdy, kto kupi bilet, może polecieć do nieba.
Religia to najlepszy przekręt świata - sprzedają Ci usługę ( życie wieczne ) której nikt nie widział, nie ma dowodów że istnieje, usługę, której za życia nie
Grzech oddala od Boga, trochę jak desynchronizacja. Bóg może nam wybaczyć, jeśli szczerze żałujemy i poprawiamy się, lecz grzech będzie ciążył. Pokuta i poprawa ma nas zachęcić do czynienia dobra, co nas z kolei zbliża do Boga. Dobrzy ludzie będą po śmierci bezpieczni i szczęśliwi obok Boga.
Czyńcie dobro, bo to życie to tylko przystanek...