Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na zakończenie majówki #feelsy.
Mam 30 lat, dwa lata temu zakończył się mój dość poważny związek. Poróżniły nas kwestie światopoglądowe i ogólnie życiowe, dlatego zapadła decyzja o rozstaniu, które ostatecznie przebiegło w pokojowej atmosferze, choć bolało w tamtym momencie i jeszcze bardzo długo po. Nadszedł w końcu moment, kiedy stwierdziłam, że czas ruszyć do przodu. I za bardzo nie ruszyłam, bo #tinder i #badoo okazały się być kiepskim wyborem. Raz ktoś napisał mi, że jestem "zbyt mądra". #niebieskiepaski i #rozowepaski przy okazji też, powiedzcie szczerze czy naprawdę wyższe wykształcenie i dobra praca są aż tak odstraszające? Z góry zaznaczam, że sama nigdy pierwsza takiego tematu nie poruszałam, bo ilość dyplomów czy poznanych języków nie jest dla mnie równoznaczna z inteligencją, a tym bardziej z wartością człowieka.
Nie oczekuję fajerwerków, motyli w brzuchu, tylko "fajnej" osoby, z którą można się bez problemu dogadywać i iść wspólnie przez życie. Najlepiej osoby będącej na podobnym etapie życia, z podobnym doświadczeniami.
Zamieściłam kiedyś ogłoszenie na #mirekszukazony, które chcąc nie chcąc usunęłam, bo odezwało się paru naprawdę super Mirków, ale niestety z drugiego końca Polski, co ostatecznie okazało się dość problematyczną kwestią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Świadomie zrezygnowałam z pracy zdalnej, żeby móc gdzieś wychodzić, a przynajmniej do biura, i mieć kontakt z ludźmi. Znajomi zajęci, każdy ciągle w biegu, codzienna rutyna.
I jak to było? Dzień jak co dzień, dzień po dniu?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 29
@maur: noo myślę, że jesteś błędzie, ale to może ja za mało widziałem, albo miałem pecha :P
@mirko_anonim: no ale wiesz, inni mogą zwracać na to uwagę. Generalnie to faceci ze średnim, jak wspominałem, raczej nie będą zainteresowani lub będą mieli pewne obawy co do różnic w wykształceniu czy zarobków.
@mirko_anonim: To faktycznie przykre, chociaż oczywiście sytuacji nie znam ani tego jak on to widział. Próbuj szczęścia dalej, bez spiny a na pewno prędzej czy później kogoś poznasz. Jeśli jesteś inteligentna i masz dobrą pracę to super, pamiętaj tylko że to co Tobie imponuje nie zawsze jest cechą której szuka strona przeciwna (a na pewno nie musi być tą najważniejszą dla statystycznej większości). Powodzenia!
@mirko_anonim: Myśle, że twój jedyny problem to niska samoocena :) wyszukujesz jakichś potencjalnych odstraszaczy u siebie. To bez sensu. Jeśli ktoś nie będzie chciał cię taka, jaką jesteś, to czy warto się w ogóle tym przejmować? Po prostu, nie zakładaj ze z tobą jest coś nie tak (bo to zakładasz).
powiedzcie szczerze czy naprawdę wyższe wykształcenie i dobra praca są aż tak odstraszające?


@mirko_anonim: nie spotkałam się jeszcze z odrzuceniem przez wyższe wykształcenie, nawet wśród chłopaków bez matury, tym bardziej, że w większych miastach trudniej znaleźć kogoś bez, niż z xD

a co do dobrej pracy? jeżeli nie jesteś dyrektorką czegoś to przecież jeśli ktoś nie jest z branży to zazwyczaj dość trudno określić jakie stawki ktoś zarabia i co ambitnego