Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na zakończenie majówki #feelsy.
Mam 30 lat, dwa lata temu zakończył się mój dość poważny związek. Poróżniły nas kwestie światopoglądowe i ogólnie życiowe, dlatego zapadła decyzja o rozstaniu, które ostatecznie przebiegło w pokojowej atmosferze, choć bolało w tamtym momencie i jeszcze bardzo długo po. Nadszedł w końcu moment, kiedy stwierdziłam, że czas ruszyć do przodu. I za bardzo nie ruszyłam, bo #tinder i #badoo okazały się być kiepskim wyborem. Raz ktoś napisał mi, że jestem "zbyt mądra". #niebieskiepaski i #rozowepaski przy okazji też, powiedzcie szczerze czy naprawdę wyższe wykształcenie i dobra praca są aż tak odstraszające? Z góry zaznaczam, że sama nigdy pierwsza takiego tematu nie poruszałam, bo ilość dyplomów czy poznanych języków nie jest dla mnie równoznaczna z inteligencją, a tym bardziej z wartością człowieka.
Nie oczekuję fajerwerków, motyli w brzuchu, tylko "fajnej" osoby, z którą można się bez problemu dogadywać i iść wspólnie przez życie. Najlepiej osoby będącej na podobnym etapie życia, z podobnym doświadczeniami.
Zamieściłam kiedyś ogłoszenie na #mirekszukazony, które chcąc nie chcąc usunęłam, bo odezwało się paru naprawdę super Mirków, ale niestety z drugiego końca Polski, co ostatecznie okazało się dość problematyczną kwestią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Świadomie zrezygnowałam z pracy zdalnej, żeby móc gdzieś wychodzić, a przynajmniej do biura, i mieć kontakt z ludźmi. Znajomi zajęci, każdy ciągle w biegu, codzienna rutyna.
I jak to było? Dzień jak co dzień, dzień po dniu?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 29
@mirko_anonim ja to nazywam kryzysem wieku postnastoletniego.
Kończysz związek koło trzydziestki i okazuje się ze ladujesz w całkowicie innej rzeczywistości jak w ten związek wchodzilas,imprezy i wyjścia stają się rzadkością a ludzi coraz mniej plus przez długi czas ciąży sentyment do starej relacji co nie pomaga dodatkowo.
Jak masz zainteresowania/hobby to może warto w tym kierunku podążać jeśli tinder/Badoo odpadają?
Może poznalabys nowe osoby.
Zawsze zostaje wykoppiwo xd
Warto próbować nowych rzeczy,starać
@mirko_anonim: wiesz co ja mam średnie zawodowe i trochę by mnie mierzilo wyższe u dziewczyny bo im więcej dysproporcji tym gorzej dla związku. A za wykształceniem mogą, choć nie muszą, iść kolejne różnice.

To ofkors dobrze że jesteś wykształcona, nic złego, ale paradoksalnie faceci ze średnim nie będą zainteresowani.

Nie przejmuj się, jeśli chodzi o znajomości przez neta to po prostu trzeba być bardzo cierpliwym.
@mirko_anonim

w tej chwili tinder to raj dla kobiet - mogą przebierać w facetach liczonych w setkach dziennie.

nie oszukuj się - obcemu chłopowi lata po nogawkach jakie masz wykształcenie i Twoja "dobra praca" XD

Masz być:
1. szczupła
2. ładna
3. chętna
4. umieć napisać coś więcej niż "aha, ok"

zaliczasz typowy dla dziewczyn na apkach scenariusz - mierzysz zbyt wysoko. Faceci którym dajesz zainteresowanie mogą Cię przelecieć i urwać kontakt.
@kickli: wielu mężczyzn to odstrasza.

Mężczyzna nie ma ochoty rywalizować z kobietą, a takie zaradne kobiety sprawiają wrażenie jakby trzeba było z nimi rywalizować.

@albo_wutka_albo_buk: jest dokładnie tak jak piszesz. Ciekawe, że ktoś myśli, że cechy męskie (niezależność, zaradność, pewność siebie i ambicja) są atrakcyjne u kobiet.

Ok, kobieta może taka być, ale niech tego znacznie nie podkreśla,bo to ma mniejsze znaczenie niż to czy kobieta jest miła, wyrozumiała,rozumie co
Z góry zaznaczam, że sama nigdy pierwsza takiego tematu nie poruszałam, bo ilość dyplomów czy poznanych języków nie jest dla mnie równoznaczna z inteligencją, a tym bardziej z wartością człowieka.


@mirko_anonim: już mnie zmęczyłaś.
To nie wykształcenie chodzi, tylko o to co się z tym wiąże.

Wysokie ego, budowanie swojej silnej pozycji, nieustępliwość, brak chęci kompromisu itd.
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): > Raz ktoś napisał mi, że jestem "zbyt mądra". #niebieskiepaski i #rozowepaski przy okazji też, powiedzcie szczerze czy naprawdę wyższe wykształcenie i dobra praca są aż tak odstraszające?

Nie. Wykształcenie wyższe i dobra praca to najbardziej optymalne i mile widziane rozwiązanie. Odpowiem jako niebieski, który sam ma wyższe wykształcenie i dobrą pracę.

@mirko_anonim: W mojej opinii ważne są 2 kwestie - uważam, że szeroko pojęta inteligencja, rozległa wiedza na tematy ogólne jak i specjalistyczne u kobiety z którą ma się budować realny i długotrwały związek to NICE TO HAVE a nie MUST HAVE.

Powiedzmy to sobie szczerze - mężczyzna nie chce w relacji czuć się głupszy od baby plus chce miło spędzać czas a nie prowadzić dysputy filozoficzne (które z mojej obserwacji drażnią
To ofkors dobrze że jesteś wykształcona, nic złego, ale paradoksalnie faceci ze średnim nie będą zainteresowani.


@giggle556: etam, ja nie zwracam uwagi. Chyba, że to kobieta która wymaga wyższego od partnera, niezależnie od kariery zaradości sytuacji bo jest dla niej podstawowy wymóg. Ale poza tym są ważniejsze kwestie. :) Są głupcy po studiach, mądre osoby bez studiów, więc czemu to miałby być wyznacznik.

Na prawdę jeszcze się nie spotkałem żeby facet
@maur: z grubsza jak zauważyłem, dziewczyny też nie lubią dysproporcji, na ustępstwa idą dopiero kiedy naprawdę nie mogą już znaleźć nikogo ze swojej ligi. Z tym, że zrobi się problem jeśli ten ktoś z jej ligi nagle jednak się pojawi, to możesz mieć nagły koniec związku pewnego dnia. I mówię to całkiem poważnie teraz. Trzeba uważać na różnice między ludźmi, to istotna kwestia.
@giggle556: ale to bardziej działa w przypadku jeśli masz inteligentną kobietę i podrywa ją facet nieskalany myślą, a nie sam papierek. (Oczywiscie są też takie, które na papierek patrzą, ale nie uogólniajmy, że wszystkie)
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @cohontes, @giggle556, @kickli, @pamareum: tak jak wspomniałam, ode mnie pierwszej nigdy taki temat (praca, studia) nie wyszedł, może nie powinnam zaznaczać w profilu tej opcji o wykształceniu

@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: kierunek południe

@Leoncio44: dopuszczam różnicę +/- 2 lata

@Dietetyq: dziękuję za ten komentarz! Kwestie światopoglądowe i ogólnie życiowe - nie mam tu na myśli, jak mogłoby się wydawać, "nacisków" na temat ślubu