Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Mirki, chciałbym się załapać na kredyt 2%. Powoli rozglądam się za mieszkaniem i chciałbym podpisać z deweloperem umowę przedstępną. Nie wiem tylko jaką zdolność może mi bank wyliczyć. Jestem singlem i zarabiam ok. 3400zł na umowie o pracę na czas nieokreślony oraz nie mam żadnych długów. Mogę mieć ok. 170000 zł. wkładu własnego. Będę szukał mieszkania w Lublinie lub okolicach gdzie średnia za metr kwadratowy to ok. 8300 zł. Chciałbym coś ok. 43-50m, dwa lub trzy pokoje. Kredyt byłby tylko na mnie. Dzięki za odpowiedzi!

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2%



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 11
@mirko_anonim: 43-50m2 ( 350-400k mieszkanie) to możesz na styk dostać ale raczej jest duża szansa że nie dostaniesz, na pewno na remont itp nie wystarczy Ci. Milenium przy 3400 na miesiąc i żadnych innych zobowiązań daje Ci 186 tys czyli może Ci nie wystarczyć. Pamiętaj też że są koszty okołozakupowe np notariusz i PCC jak kupujesz używane
@saviola7: jak planuje skorzystać z BK2% to niech popatrzy na listę banków, które zadeklarowały się, że będą ich udzielać nawet nie musi dzwonić tylko zostawia numer i oddzwaniają

PKOBP, PEKAO, Santander

a nawet jak nie zna swojej zdolności w ogóle, to to pierwszego lepszego mógł by zadzwonić, żeby się zorientować

@mirko_anonim
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Raczej wezmę w jakimś państwowym banku, PKO BP na przykład. Jestem tylko ciekawy czy będą jakoś lepiej wyliczać zdolność, bo to że teraz mam ok. 180 tys. to wiem, pytanie czy przy tych dopłatach nie będzie większa. Na wykończenie mam oddzielne fundusze, interesuje mnie zakup mieszkania i miejsca postojowego (nie wiem czy jest wliczane w koszt mieszkania czy podpisuje się oddzielną umowę) @bi-tek @Catmmando Mieszkanie planuje kupić
@Catmmando: Może i się zadeklarowały, ale zdolności chyba jeszcze nie wyliczą. Ja bym poszedł do doradcy i spytał o ofertę dla tych banków na teraz. W BK2% zdolność może być minimalnie lepsza, ale tego nawet same banki nie liczą.

@mirko_anonim
Nie wiem tylko jaką zdolność może mi bank wyliczyć. Jestem singlem i zarabiam ok. 3400zł na umowie o pracę na czas nieokreślony oraz nie mam żadnych długów.


@mirko_anonim: W przypadku umowy o pracę zdolność kredytową bez podawania danych osobowych możesz sprawdzić w kalkulatorze mBanku

https://form.mbank.pl/app/khs/index.htm?typKlienta=OF&produkt=wk_of_kh&kampania=promo_www_symulacja_kalkulator&option=mbank&sprzedawca=symulacjaKalkulator

Zwracam też uwagę na to, że program Bezpieczny Kredyt to kredyty z ratami malejącymi przez pierwszych 10 lat. Są one trochę wyższe od rat równych. Wysokość