Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze hipermarkety #tesco ?
Pewnie większość z was jeździła tam conajmniej raz w tygodniu na duże zakupy

Nie był może idealne lecz już 15 lat temu mieli kase samoobsługowe i przedewszystkim duże szerokie alejki gdzie można było spokojnie przejść a nawet strefę bistro

Dziś praktycznie hipermarkety wyginęły i jesteśmy skazani na #biedronka czy #lidl gdzie niekiedy musimy się przeciskać jak w jakimś labiryncie i zastawione przeszkody w postaci palet

Kiedyś mogłeś spokojnie przejść nie potykając się co chwile o drugiego człowieka
#polska

#pracbaza #praca #zakupy
Herato - Pamiętacie jeszcze hipermarkety #tesco ?
Pewnie większość z was jeździła tam...

źródło: IMG_2111

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@Herato: Pamiętam czasy jak te największe były całodobowe, człowiek jechał sobie o północy na zakupki, cały sklep dla jego tego typu bęc, to byli czasy
  • Odpowiedz
@Herato: a to tesco nie ma już w polsce? kurcze nie wiedziałem, ostatnio byłem w 2016 w polsce i robiłem nawet tam zakupy
  • Odpowiedz
@Herato nadal są Carrefoury i Auchany. Tesco kojarzy mi się tylko że starymi obdartymi półkami i brudem. ogólnie polityka budowania hipermarketow to jest chyba taka że ich się nie opłaca remontować tylko lepiej zburzyć i zaorać i postawić nowy.
  • Odpowiedz
@Herato: Tesco to był nadmarket, bardzo go lubiłem. Ogromny wybór, w biedronkach i innych lidlach same dyskontowe towary i #!$%@? ogółem.
Wiele rzeczy się dało kupić, jeszcze mieli tą fajną markę "ciut lepszych" produktów.

Ehh... szkoda :c
  • Odpowiedz
@Herato: Jak wyginęły, gdzie Ty żyjesz?! do 7km od domu mam 3xauchan i be1 a mieszkam na wygwizdowie. Tesco w Silesii faktycznie szkoda. Jak zobaczyłem że tam zrobili kaufland zrobiłem obrót na pięcie i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Herato: ubolewam, że Tesco się zawinęło do dziś uważam, że to był najlepszy duży market i miał najlepsze przeceny jeśli chodzi o produkty którym kończyły się daty ważności (czyli takie przeceny typu 50% i w górę)
  • Odpowiedz
@butterfly: sradło nie upadło. Państwo stworzyło takie warunki pracy że panowie z tesco powiedzieli absolutely not i wycofali się z kaczystanu. Poza tym grajdołem działa dobrze.
  • Odpowiedz
Państwo stworzyło takie warunki pracy że panowie z tesco powiedzieli absolutely not i wycofali się z kaczystanu. Poza tym grajdołem działa dobrze.


@Panas: Tesco wycofało się z kilku krajów, a poważne problemy zaczęli mieć przed PISem. Przegrywali przede wszystkim z dyskontami (druga sprawa, że nieuczciwie- właściciel LIDL i Kaufland dostał niskooprocentowane kredyty z publicznej kasy z EBOR z kwalifikacją jako dotacji dla nich). Po drugie przegrywali z lokalnymi sieciami, które nie
  • Odpowiedz
@Herato pamietam ze może w 2006 to tam było wszystko: odkurzacze, telewizory i inne sprzęty RTV. No i podobało mi się ze w pewnym momencie było czynne całodobowo. Robiłem zakupy o 23 w ciszy i spokoju, mijając czasem jakichś zjaranych ziomków
  • Odpowiedz
@Herato Lidl nigdy nie jest zastawiony. Nie porównaj go do tego chlewu zwanego biedronką.

Mialem niedaleko siebie jedne z najwiekszych tesco w Polsce. W tym sklepie było wszystko: telewizory, mydło, kiełbasa i rowery xD A i olej do golfa 3 tam kupowałem xD
Ten sklep upadł przez pazernosc. W czasach gdy kupowalem pepsi w puszce z automatu za 1
20zl to tam kosztowała 2.69 xD A i tak nic nie przebije cukierków
  • Odpowiedz