Wpis z mikrobloga

Dlaczego Alpine w obrazach dockerowych to nie zawsze dobry pomysł?

Głównym powodem, dla którego zaczęto na potęgę wykorzystywać Alpine, jest oczywiście jego rozmiar. 5 MB — tyle waży obraz Alpine. W porównaniu do np. Debiana (125 MB) lub Ubuntu (188MB) jest to spora różnica.

W pewnym momencie, z uwagi na rozmiar obrazów, Docker Hub zaczął mieć problemy wydajnościowe. Te problemy z czasem zostały zażegnane, lecz popularność Alpine nadal rosła.

Alpine ma kilka istotnych wad, o których przeczytasz w artykule.

#wkontenerach #docker #kubernetes #devops #alpine #programowanie #programista #programista15k
wKontenerach - Dlaczego Alpine w obrazach dockerowych to nie zawsze dobry pomysł?

Gł...

źródło: Alpine (2)

Pobierz
  • 6
@wKontenerach: nie jestem żadnym devopsem a zwykłym użytkownikiem. Jakiś czas temu odkryłem dockera ale była to trudna przygoda, dopiero niedawno zacząłem doceniać że mogę sobie jakiś prosty hosting plików zrobić jedną komendą zamiast bawić się z różnymi rozwiązaniami bare metal.
@wKontenerach: ale gówno artykuł xd

1) issue sprzed 5 lat, mimo to jak chcesz stawiać MySQL w kontenerze to masz dedykowany obraz
2) w większości dystrybucji to tak działa, chyba że masz dedykowane repozytoria
3) tak, ale dotyczy to języków gdzie masz dużo kodu w np. C jak np python w numpy ale to też są edge casey
4) Bardzo dużo projektów publikuje projekty oparte o Alpine więc o to bym