Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków siedzacych w #programowanie

Od czego powinna zacząć osoba, która z programowaniem nie miała styczności? Jakie teraz języki/kierunki, jaka droga ma sens? Czy ma sens czy może rynek jest tym przesycony i trzeba być pro, żeby zaistnieć? Od jakiego realnie poziomu można zarobić te np 5000zł netto siedząc w domu i pracując zdalnie z doskoku?

#programista15k #komputery #internet #pracbaza
  • 26
@MuszkaOwocowka: podobno złote czasy dla juniorów się skończyły, niemniej jednak warto próbować. Na pewno nie zaczynałbym od jakichś płatnych bootcampów, obczaj sobie http://roadmap.sh, zdecyduj co chcesz robić, następnie poszukaj odpowiednich kursów, jest pełno darmowych lub udamy ma wieczną promocję... stwórz jakiś pierwszy własny projekt, wrzuć na GitHub i po kilku miesiącach jak uznasz że to dla ciebie to myśl o szukaniu pracy w branży..
@MuszkaOwocowka nie daj się naciągnąć na bootcampy. Najlepiej zacząć programować dla siebie. Znaleźć sobie problem do rozwiązania i to napisać, język pewnie dowolny, może jakaś Java lub Python, c#. Dodatkowo ogarnięcie kontroli wersji.
Dzięki wszystkim :D to luźne pytanie. Miałam programowanie i w szkole średniej i na studiach, ale liznęłam pewnie samego gówna, które z programowaniem za wiele wpsólnego nie miało. Ja zajęcie mam, ale myślałam o czyms pobocznym, kształceniu się w jakimś kierunku dodatkowo i zwyczajnie nie wiem co teraz jest prosperujące. Gdybym miała sugerować się wiedzą którą mam "sprzed lat" to byłby język C, a być może teraz coś innego jest przyszłościowe
@MuszkaOwocowka: dobrze byłoby chwycić się czegoś jakkolwiek związanego z obecnym zajęciem albo innymi umiejętnościami, które posiadasz. W ten sposób zwiększysz szanse na wykorzystanie programowania w praktyce, a nawet jeśli nie, to przynajmniej rozszerzysz swoją wiedzę i zyskasz dodatkowy punkt widzenia. A jak wciąż nie widzisz sensownego punktu zaczepienia, to rozejrzyj się za czymś ciekawie brzmiącym i po prostu zacznij to robić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze potem
@MuszkaOwocowka: Z mojego researchu wynika, że warto rzucić okiem na cs50, fullstackopen, theodinproject, freecodecamp, trial na oreily. Popytaj na 4programmers.net i Reddit, tutaj minimum połowa odpowiedzi będzie śmieszkowie, za późno itp i inne #!$%@?.

Co rozumiesz przez pracę "z doskoku"?

Nie wiem czy da się kształcić w kierunku programowania "dodatkowo", to jednak czasochłonne zajęcie. W kilku miejscach słyszałem, że potrzebne jest te 2500 godzin. Gdybyś poświęcała 2h dziennie zajęłoby Ci to
Od czego powinna zacząć osoba, która z programowaniem nie miała styczności? Jakie teraz języki/kierunki, jaka droga ma sens?


@MuszkaOwocowka: Tak jak napisał @wiesiu2 , czasy juniorów-klepaczy kodu chyba się kończą za sprawą AI. Nikt nie wie jak będzie wygląda w przyszłości ale chyba wszyscy są pewni, że AI przejmie dużą część obowiązków juniorów.

To ma dwie konsekwencje: będzie potrzeba mniej juniorów i trudniej będzie przeskoczyć etap "juniorstwa".

Na pewno będą potrzebni