Wpis z mikrobloga

W pierwszych FPS sprawa była prosta - strzelało się do Niemców. Potem przestało to być sympatyczne, Niemcy to w końcu nasi ziomale, a i formuła się lekko wyczerpała. Potem było już tylko gorzej, szukanie wroga na siłę, ostatnie lata to już w ogóle strzelanie do zombiakow i zmyślonych oponentów. Teraz jednak Rosja sama wystawiła się na ostrzał i mam nadzieję, że producenci gier skorzystają z ich "ofiary" XD Marzy mi się misja w grze, gdzie eliminuje się ruskich plądrujących ukraińskie domy, Życzyłbym sobie strzelania do "orków" wynoszących pralkę z mieszkania. Ogólnie byłoby spoko, gdyby powstała gra dokumentująca rosyjskie zbrodnie, byłby to znakomity kanał komunikacji i sposób na dotarcie z tymi treściami do osób, które niekoniecznie interesują się tym konfliktem.

#gry #wojna #rosja #ukraina #fps #callofduty #medalofhonor
pogop - W pierwszych FPS sprawa była prosta - strzelało się do Niemców. Potem przesta...

źródło: shot3078

Pobierz
  • 60
@pogop Ogarnijcie jaka zajebista byłaby misja broniąc Wyspy Węży przed ostrzałem z okrętu... albo jako DLC misja podwodna gdzie wysadzamy rurociąg Nordstream w klimacie grozy ala Subnautica xd

To się nadaje nie tylko na FPSy ale i na RTSy gdzie w ramach nacji Ukraina na zachodnim sprzęcie wjeżdżamy we wroga wyposażonego w stare żuki czy inne przedwojenne badziewie xd Czy coś jak Civilization gdzie bronimy się mając broń palną a Orkowie no
@pogop: To nie jest takie proste, jako developer gier mogę powiedzieć, że ten kij ma 2 końce i wystarczy jeden fałszywy ruch i można stracić reputacje jako hiena żerująca na konflikcie oraz na 100% będzie review bombing ze strony rosjan, co też źle wpływa na sprzedaż. Ogólnie duży wydawca może sobie na to pozwolić, taki COD, będący narzędziem amerykańskiej propagandy pewnie nawet chętnie to zrobi jak będzie przykaz. Mniejsi developerzy raczej
@pogop: Przecież masa gier ma za przeciwników rosjan, chociażby trylogia Modern Warfare, w każdej części strzelało się do ruskich, dochodzi do tego jeszcze COD Black Ops - tak samo, przeciwnicy to wietnamczycy i ruscy. Jak gra nie toczyła się w okresie IIWŚ, tylko później - to z reguły prawie zawsze przeciwnikami byli rosjanie.
@pogop: marzy mi się kampania Call of Duty/Battlefield z fabułą typu luty 2022, jesteś programistą w Kijowie. Nagle atakują ruscy twoje miasto i dostajesz broń. Uczysz się strzelać i w pierwszej misji rozwalasz jakieś ruskie komando. Dowódcy zauważają twój talent i dołączasz do drużyny z ciekawymi osobistościami. Ukraiński kapitan Price, jakiś typ który zostaje twoim najlepszym kumplem i ginie. Oczywiście wątek zdrady rodem z Modern Warfare 2 bo czemu nie.
@pogop: Oby się skończył ten podziałw grach typu ruscy vs USA, bo jak już wiemy tu nie ma nawet porównania, bo by ich #!$%@? zmietli pod każdym katem.