Wpis z mikrobloga

Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczność, na suchej jezdni w środku dnia a ludzie w komentarzach i tak piszą że jego wina, bo wszedł na przejście "zbyt pewnym krokiem". To że pieszy ma zamiar wejść na przejście widać dobre 3 sekundy wcześniej, mimo to baba zaczyna hamować dopiero jak już go trafiła.
Ręce opadają.
#stopcham #motoryzacja
thorgoth - Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczno...
  • 256
Czas na reakcje masz 2s + hamowanie 3s.


@dzem_z_rzodkiewki: 5 sekund to fasiong na morskie oko hamuje. Tu baba jechała na tyle wolno że powinna zahamować szybciej oraz - przede wszystkim - wcześniej. Przepisy są proste, widzisz zebre to zdejmujesz noge z gazu, kładziesz ją na hamulcu i obserwujesz czy do przejścia nikt nie podchodzi.

Kierowca może nie zachować szczególnej ostrożności i nie obserwować okolic przejścia tylko w ruskim mirze i
@Ulfric_Stormcloak: Przytoczyłeś obowiązki kierowcy, ja przytoczyłem obowiązki pieszego. Nigdzie nie pisałem, że kierowca jest bez winy. Serio tego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie jest sytuacja, w której jedynie kierowca zawinił. Pieszy zachował się jak przygłup i też złamał przepisy. Z tego co widzę nie był to ani ślepy pies, ani pijane dziecko. (σ ͜ʖσ)

bo on też ma się upewnić czy na przejście może wejść. Mnie uczono że należy się rozejrzeć przed wejściem na przejście żebym nie wszedł wprost pod koła auta, tak jak ten chłopak. Źle mnie w szkole uczono?


@aarahon: tu nie chodzi o to czego uczono, a czego nie tylko o to, że przepisy się w tej kwestii zmieniły. Obecnie to na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za wyczucie intencji pieszego.
To nie jest sytuacja, w której jedynie kierowca zawinił. Pieszy zachował się jak przygłup i też złamał przepisy.


@ZygmnuntIgthorn: Przejeżdzając samochodem przez skrzyżowanie/światła gdzie miałeś pierwszeństwo wpierd... się w twój bok TIR, ale to nie tylko on zawinił, przecież zachowałeś się jak przygłup bo przecież on powinien ustąpić ci pierwszeństwa.
@thorgoth: nawet gdyby prawo było inne (a obecnie nie jest i miała obowiązek się zatrzymać przed przejściem widząc pieszego) to tacy kierowcy to najgorsza zaraza - zero orientowania się co się dookoła dzieje. To jest typ kierowcy co np. jak cofasz powoli z miejsca parkingowego, pełzniesz powoli jak tylko się da bo najzwyczajniej nie widzisz - to ona cię #!$%@?, bo nie widzi co się dzieje dookoła. Ona jedzie i o
Według przepisów nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie na jazdnie pieszego. Kierujący ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu będącego w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych
Analogiczna sytuacja do skrzyżowania drogi głównej z drogą podporządkowaną.


@thorgoth: Ach. Zapomniałem, że auto poruszające się drogą z pierwszeństwem ma zakaz wjeżdżania bezpośrednio przed poruszający się drogą podporządkowaną pojazd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analogia równie trafiona, co Twój komentarz o suchej jezdni. (σ ͜ʖσ)
tu widzimy akcje z innej perspektywy. Kierująca miałą inną widoczność. Chłopak wyszedł zza tablicy , akuratw tym momencie mijała słup, który prawdopodobnie go jej zasłonił.
@matigala: @Vinizius

Art. 14. [Zakazy dotyczące pieszych]
Zabrania się:

1) 37
wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a)
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b)
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) 38
przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

dziękuję, do widzenia. pieszy ma pierwszeństwo, ale ma ZAKAZ #!$%@? się bezpośrednio pod jadący pojazd