Wpis z mikrobloga

Przez 39 dni robiłem codziennie po 100 pompek. Na pierwszej serii zazwyczaj max i potem z każdą seria coraz mniej bo już nie starczyło sił ale to normalne. Pytanie jest takie, że przez ten czas nie zauważyłem zbytnio różnicy jeśli chodzi o siłę lub mniejsze męczenie się. To normalne? Czy po prostu przy takim ćwiczeniu ciężko spodziewać się czegokolwiek?
Cwiczenia robione w domu.
#pompki #cwiczenia #mikrokoksy
  • 8
@italia__: Obstawiam że coś z zbyt mało czasu na regeneracje, mało snu, #!$%@? dieta. #!$%@? pompek na ilość najpewniej w niepoprawnej pozycji. To co robisz nie jest super treningiem ale powinno dać chociaż minimalny progres w ilości robionych pompek czy siły. #!$%@? też że od samego początku ustaliłeś sobie że robisz po 100 na dzień zamiast na przykład zacząć od 4 serii po 15 i progresować ilością powtórzeń
@italia__: lepiej byś robił gdybyś robił co 2 dzień i 1 przerwa. Takie coś na pewno doda ci wytrzymałości siłowej, ale hipertrofia i siła na niskim ciężarze (jakim jest 1 pompka czy nawet 10 pompek) jest bardzo trudna do zrealizowania
@italia__: Uja, progresu nie masz z prostego powodu - od początku robiłeś tą samą objętość i intensywność tego samego ćwiczenia, to z czego miał być progres?

Ciało nie miało impulsu - muszę być silniejsze, bo co raz większe wyzwania się pojawiają, za to miało informację - ej, dostaje codziennie 100 pompek i w sumie daje sobie radę, więc nic nie zmieniam.
Przez 39 dni robiłem codziennie po 100 pompek.


@italia__: Gościu, każda znacząca przemiana wymaga lat i planu, a nie #!$%@? miesiąca byle jakich ćwiczeń. Po 3 tygodniach organizm przyzwyczaja się do treningu i nic nie będzie lepiej, chyba że będziesz zmieniać intensywność, rodzaj i częstotliwość treningu. Kilka najważniejszych zasad:
1. Wytrwałość. Trening powinien być jak higiena osobista, jak mycie zębów, robisz to codziennie lub co drugi dzień wg planu, bez względu