Wpis z mikrobloga

@programista3k wynikami uczniów


@Sprus: to właśnie będzie prowadziło do tego wydzierania się na uczniów, bo to "nich wina" że nie chcą się uczyć.

szczególnie w programowaniu czy chociażby głupim excelu gdzie budowa każdego argumentu ma fundamentalne znaczenie


@PeterGosling: ma ale zadanie nie jest z programowania, a jakby było to powinno się uczyć że oprócz Zuzi i Jacka może przypałętać się inny darmozjad.
@Mega_Smieszek: Tego typu zadania na lekcjach matematyki nie służą do rozwiązywaniu problemów bo nie wiem czy wiecie, ale nie istnieje żadna babcia która dała babeczki wnuczkom i teraz zastanawia się ile jej zostało, tylko służą do nauczenia toku rozumowania jak się takie rzeczy rozwiązuje. Ja osobiście nie wiem czy takie mocno szablonowe podejście jest dobre czy lepsza byłaby większa dowolność bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale rozumiem zamysł dlaczego
@programista3k

to właśnie będzie prowadziło do tego wydzierania się na uczniów, bo to "nich wina" że nie chcą się uczyć.


skoro ktoś uważa darcie ryja za najlepszą metodę nauczania to nie powinien w ogóle być nauczycielem a jak już jest to na głodowej stawce żeby zdechł
@janek_kos: ale dalej mówimy o szkole podstawowej i podstawowej matematyce. Oczywiście można (a nawet czasem trzeba) naginać pewne zasady, ale warto to robić świadomie. Na innym poziomie świadomości jest siedmiolatek, a na innym student ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janek_kos: I cały myk polega na tym, że nie może dodawać w głowie, ma to napisać na kartce.
Ten dzieciak ma udowodnić, że wie co robi a nie, że "wyszedł mu dobry wynik".
Coś czego wy nie rozumiecie to mózgu dziecka, dla was jest oczywiste że wie co robi, bo dodawanie w pamięci takich prostych przykładów to nie jest wyzwanie, ale to robiło 7-letnie dziecko przy którym nie masz żadnej pewności,
żadnego sensu nie mają, gaszą inicjatywę i własne podejście.


@malpi: Pojedynczy pług jest przykręcany do ramy na dwie śruby, jedna m16 o twardości 10.9 a druga 5.8. Jak młody pracownik odkręcał pługi do wymiany poszczególnych elementów to potem wymienił wszystkie śruby na 10.9. Dzięki temu po trafieniu na korzeń czy kamień zrywała się ta słabsza śruba a druga działała jak zawias. Jak wszystkie śruby były zbyt twarde to odrywał się pług
@Saprofit: @Tasde Panowie, piszecie ze taki dzieciak powinien niejako udowodnić, że wie, że to 6 to jest 3+3, bo mógł ot tak sobie strzelić i mu wyszło. Ale no ludzie...czyli ten uczeń miał zajebistego farta że akurat strzelił i wpisał tam 6 bo mógł np. wpisać "155846"? Przecież to jest oczywiste co miał na myśli, a cała reszta to #!$%@?. Już pomijam fakt, że jak chcecie być tacy idealnie "wiem co
@janek_kos: oczywiście masz rację, tylko ja uważam, że pewne nawyki dobrze jest wyrabiać od małego. Na poziomie dodawania i odejmowania tego po prostu nie widać.
Ja kiedyś też tak robiłem i się boleśnie przekonałem w szkole średniej, że liczeniem na skróty nie zawsze wszystko idzie zrobić, bo wychodzą trzy różne wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jak wyżej wskazałem, nauczyciela nie bronię, bo to porażka dla
@Mega_Smieszek: Dla mnie obydwie poprawki mają sens i oburzenie dorosłych sztucznie pompowane. Skąd 6 w odpowiedzi? W przyszłości rozwiązując skomplikowane równanie też dziecko ma zostawiac niektóre elementy dla domysłu?

Pytanie było o to ile babeczek ma babcia. Dziecko podało odpowiedź ile jej zostało. Jako osoba 30+ mająca codziennie biznesowy kontakt z osobami, które nie odpowiadają na zadane pytanie, ale zamiast tego odpowiadają na swoje wyobrazenie o zadanym przeze mnie pytaniu w
które nie odpowiadają na zadane pytanie, ale zamiast tego odpowiadają na swoje wyobrazenie o zadanym


@Bianci: dokladnie, a dwa lata pozniej takie dzieci maja problem ze zrozumieniem roznicy miedzy o ile wzroslo i ile razy wzroslo. tym bardziej ze dostal usmiechnieta buzke a nie jedynke
Kolega chyba nie miał analizy matematycznej na studiach? :D Przecież przy właśnie trudnych zadaniach często robi się jakieś skróty myślowe


@janek_kos: kolega chyba mial analize matematyczna na polibudzie. na kazdym prowadzonym przez matematyka wykladzie jak w dowodzie robisz cos takiego to od razu sie dowali skad to przejscie. szczegolnie na pierwszych rocznikach

że wie, że to 6 to jest 3+3, bo mógł ot tak sobie strzelić i mu wyszło. Ale no
@janek_kos: Pytanie w zadaniu brzmi:

Ile babeczek ma teraz babcia?

W języku polskim poprawna odpowiedź na to pytanie to "Babcia ma teraz 10 babeczek"
Zdanie "Babci zostało 10 babeczek" to odpowiedź na pytanie "ile babeczek zostało babci?"
W tym przypadku to nie ma znaczenia bo obie odpowiedzi znaczą to samo ale dziecko po pierwsze musi się nauczyć odpowiadać na zadane pytanie a po drugie na etapie takich obliczeń w szkole uczą
@Mega_Smieszek: obie prace do wywalenia bo jedno pisane szarym ołówkiem, drugie czerwonym długopisem a na zadaniu jest czarny druk z drukarni no i czcionka się nie zgadza. Dziecko miało prawo zrobić taki błąd ale nauczyciel? Powinna być nagana z wpisem do akt i -50% pensji (czyli pewnie jakieś 900zł xD) może na przyszłość pomyśli (lol, akurat, ona właśnie to zwalcza i mści się na niewinnym dziecku za swoje nietrafione życiowe wybory).
@Saprofit Mamy takich ćwierćinteligentów za nauczycieli bo ci bardziej ogarnięci poszli na kasę do Lidla ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z reszta może dziecko jest małym #!$%@? na którego nawet brzydko nie można powiedzieć aby ustawić do pionu więc jest #!$%@? na sprawdzianach