Wpis z mikrobloga

Okres szkoły to najlepszy czas w życiu, a każda osoba, która to neguje, pochodzi z biednej albo patologicznej rodziny lub była gnębiona w szkole.

Masz te np. 18 lat, II klasa liceum, posiadasz wlasne auto. Do szkoly jak chcesz to nie idziesz, albo sie zwalniasz z jakiś lekcji. Twoim największym zmartwieniem jest co najwyżej test z matematyki, czy to jak ogarnąć pustą chatę, aby przyszła dziewczyna. Masz kumpli z którymi się spotykasz. Masz dziewczynę z którą się spotykasz. Zwiedzacie razem różne miejsca wspólne wakacje. Korzystacie z życia. Rodzice większość o co prosisz, to ci kupują (ubrania, jakiś sprzet). Masz wakacje, ferie.

A dorosłość? Połowa jak nie większość twoich znajomych wyjeżdża do innych miast. Nie możesz sobie nie przyjść do pracy od tak. Twoja odpowiedzialność jest znacznie większa. Brak wakacji/ferii Jedyny + doroslości, to pieniądze i mieszkanie na swoim.

#oswiadczenie #takaprawda #pracbaza #szkola
  • 82
@technojezus: Miałem bardzo dobry okres podczas szkoły i beztroski ale uważam, że teraz jest sto razy lepiej. Skąd te wszystkie pieniądze na zwiedzanie i wakacje w wieku 18 lat? O ile nie masz bananowych rodziców i nie łożą Ci na wszystko siana to możesz sobie zwiedzić monopolowy z kumplami po jakiegoś żubra. A jak miałem 18 lat to wyglądałem jak dziecko a większość moich atrakcyjnych koleżanek się spotykała z gośćmi po
@technojezus: No w 100% prawda, ale czy ktos kiedykolwiek twierdził inaczej poza tymi, którymi wymieniłeś(bieda i patola)?
To oczywiste, ze to czas beztroski dla bogatych ludzi. Ja niestety byłem właśnie po tej drugiej stronie barykady i teraz mam trochę tej beztroski. Będąc młodym nie było na nic kasy, do domu nikogo bym nie zaprosił, bo zawsze stary pijany i grzyb ma ścianach, poza tym nie było za bardzo kogo zapraszać xD
No w 100% prawda, ale czy ktos kiedykolwiek twierdził inaczej poza tymi, którymi wymieniłeś(bieda i patola)?


@Tigermass: no jeszcze zostają ludzie samotni, którzy może i mieli za co np. podróżować ale nie mieli z kim