Wpis z mikrobloga

133 819 + 38 + 40 = 133 897

38km
Wreszcie pierwszy wyścig sezonu za mną. tzn taki prawdziwy, a nie gdzie się zapisałem, opłaciłem i #!$%@?łem godziny i nie pojechałem - bo to było 2 tygodnie temu.

#bikeateliermaraton - w Czerwionce Leszczynach.
Objazdu się nie udało - deszcz padał. Wiedziałem, że będzie błotnisko, bardzo. Chociaż z opowieści myślałem, że będzie gorzej.
Podsumowując, bo mogę długo opowiadać:
- łańcuch mi spadał, przez ilość błota które się oblepiło na napędzie;
- jedna gleba, wyprzedzałem innego zawodnika, wracam na "linię wyścigową" i nagle jadę bokiem.... nie miałem szans tego utrzymać, trift był na poziomie 90* względem kierunku jazdy :D, rower się położył, ja z nim. Oberwał trochę łokieć, oberwał się też uchwyt licznika - dobrze, że miałem przywiązany, to nie trzeba szukać. licznik szybko do kieszonki i łogiń dalej.

No i wydarzenie z którego jestem najbardziej dumny, mój młody na dystansie Mini, przyjechał pierwszy! Finish był naprawdę kolarski, różnica czasowa między nim a drugim zawodnikiem - 0,02s (podobno koła, ja jeszcze na trasie byłem).

Młody jechał:
Dystans: 20.72 km
Czas jazdy: 58:59 (oficjalny czas: 00:58:33.66)
Średnia prędkość: 21.1 km/h (wyższa niż moja)

Moje:
Dystans: 38.05 km
Czas jazdy: 1:51:04 (oficjalny czas: 01:54:27.05)
Średnia prędkość: 20.6 km/h
Moje miejsce to 112/323 i w M3; 39/87
Gdyby nie spadający łańcuch (wg czasu jazdy), to byłbym na ok 80 pozycji. Jechało się mega, czułem się mega mocny. Jestem pewny, że inny też mieli swoje problemy, więc nie ma co gdybać, trzeba gonić.

40km
Po okolicy

#rowerowyrownik #ruszkielce

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: WhatsApp Image 2023-04-17 at 09.15.40
  • 9
To ten hobby taki trochę płaski.

@guru8: jeden z bardziej płaskich maratonów. Za tydzień, na najkrótszym dystansie (20km) jest 500m w górę. (MTB Cross w Daleszycach).
W dniu wczorajszym największym wrogiem było błoto. Gdyby nie błoto, to poziom trudności to 1/5. Błoto sprawiło bardzo dużo problemów.
Chociaż i tak pamiętam Dąbrowę ze 2 albo 3 lata temu. Na mapce 30km i 400m przewyższenia, na końcu jakaś większa górka na profilu narysowana.
@jagodowy_krol: To w zeszłym roku w Trzebini było przynajmniej drugie tyle w pionie XD I do tego srogie podjazdy
https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1019844179?share_token=a2dDGDA8ErGbOlkpVPoStZ8wy2kcSkDkJddrEMfzEyiLaIZwP3&ref=wtd
To jak byś startował w Chrzanowie to można wcześniej trasę objechać, bo to moje rejony i podejrzewam jak trasa może iść, z resztą teraz i tak te rejony ujeżdżam, żeby nie było wstydu na wyścigu XD Jak widziałem jakie tam czasy zrobili to jestem w szoku jak widzę średnią 27 na
jakie tam czasy zrobili to jestem w szoku jak widzę średnią 27 na takiej trasie XD

@guru8: niektórzy są harpagany niesamowite

zobaczę czy będzie okazja zrobić objazd, bo nie wiem czy będę miał kiedy :)

było przynajmniej drugie tyle w pionie XD

@guru8: fajne podjazdy. 1km i 100m w pionie. jeśli nie będzie innego wyścigu, o wyższym priorytecie to pewnie pojedziemy.
@jagodowy_krol: To jak coś to daj znać to czas zarezerwuję ;)
Dla mnie te podjazdy są mordercze, jestem w stanie je podjechać, ale na najlżejszym przełożeniu i jestem zajechany XD Będzie masakra XD
A tak swoją drogą, macie wykupione jakieś ubezpieczenie na czas wyścigów?
@jagodowy_krol: Ja mam OC i NNW, ale w sumie nie przewiduje czegoś takiego jak sporty ekstremalne, typu kolarstwo górskie XD Bardziej mi chodzi o jakieś ubezpieczenie w razie kraksy, żeby nie spłacać obcych rowerków do końca życia XD A gdzieś wyczytałem, że można wykupić na ubezpieczenie na sam dzień startu, ale nie widzę żeby ktoś takie coś oferował
@guru8: OC powinno pokryć, większość ubezpieczycieli wyklucza w OWU sporty ekstremalne (kolarstwo), ale niektórzy to umożliwiają. Pierwszy raz miałem OC w sporcie (w PZU kupione), nie wiem czy to nadal występuje. Ale chroniło przez rok, codziennie, a kosz tego to było ~100zł.
Ja mam jeszcze zeszłoroczne, klubowe. W tym roku jednak też będę robił - bo to jest komfort psychiczny.
Podobno można na dzień czy ileś. Jednak nie próbowałem tego. Kojarzę,
@jagodowy_krol: Ja mam z Nationale-Nederlanden, ale na 100% będę zmieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No właśnie wiem, że się da na dzień czy na jakiś krótszy okres, ale u żadnego ubezpieczyciela nie ma o tym info XD wujek google w tej kwestii też nic nie podpowiada, trzeba będzie się chyba starać, żeby peletonu nie położyć XD