Wpis z mikrobloga

Jesteś młodym singlem i masz do wyboru:
- Partia która ma dość konserwatywne poglądy jak zakaz aborcji ale przynajmniej proponuje, że twoje ciężko zarobione pieniądze zostaną dalej twoje

- Partie które wciąż więcej i więcej od ciebie zabierają i każda z nich nie chce zmienić zdania a dodatkowo w czasie pandemii ograniczały twoją wolność

I wy się dziwicie, że mężczyźni będą głosować na konfe? Może i oni nic mężczyznom nie dają tak jak inni ale przynajmniej mówią, że też nie będą od ciebie zabierali. Katotaliban? Zakaz Aborcji? Raczej takie tematy młodych mężczyzn nie interesują. Już nie mówiąc, że z tym katotalibanem to jest wielkie XD, może kilka lat temu by to przeszło ale teraz? kiedy duża społeczeństwa jest laicka to tak na 100% tak będzie...
#konfederacja #polityka
  • 112
ale przynajmniej proponuje, że twoje ciężko zarobione pieniądze zostaną dalej twoje


@Riiuku: ile? Z czego zrezygnują? Bo z całości to zrobia z Polski kraj 3 świata beż edukacji służby zdrowia i policji.
Jeśli tylko z socjalu to spadnie ci conajwyzej VAT z 23 na 22%
Życie sobie za to normalnie od nowa ułożysz, ale za to będziesz żył w zamordystycznym kalifacie religijnym poza UE i w strefie ruskiego miru.
  • 5
@kot_z_wolnego_wybiegu: przecież napisałem, że proponują a nie, że wprowadzą... nie mam szklanej kuli żeby przewidzieć co dokładnie zrobią gdyby mieli jakiś wpływ na polske ale ze wszystkich partii oni jako jedyni mówią, że nie chcą wprowadzać nowych socjali co oznacza, że nie ma sensu wprowadzać też nowych podatków a inni? Każda inna parta rzuca coraz to nowe pomysły socjalne które ciekawe w jaki sposób będą opłacone...
  • 4
@placus27: może tak być tylko, że prawdopodobnie duży odsetek tych mężczyzn są właśnie singlami i nie widzą żeby w bliskiej przyszłości miało się to zmienić i teraz mają 2 możliwości: wciąż są samotni ale mają więcej pieniędzy albo wciąż są samotni, mają mniej pieniędzy bo socjal ale mają za to aborcję z której nie skorzystają bo nie mają partnerki xD Już nie wspominając, że takie aborcję to jest jakiś promil a
@kot_z_wolnego_wybiegu: Konfederacja nie ma szansy na wygraną, Metzen jest typem którego celem nigdy nie było wygranie wyborów, bo jego poglądy są zbyt radykalne, żeby przyciągnąć wyborców, a przecież mógłby posłuchać głosu społeczeństwa i zerwać z tym całym katolicyzmem i zaakceptować aborcję. Jest zwykłym populistą a jego poglądy w kwestiach gospodarczych to kiełbasa wyborcza, obiecywanie gruszek na wierzbie, jego plany nie mają szansy się ziścić. Jest na dodatek tchórzem, spora część osób
@Riiuku: Nie będzie to pewnie dostatecznie wylewna odpowiedź z mojej strony, ale powiem tak: ludzie powinni zmienić oczekiwania wobec polityków, partii i samych wyborów. Z mojej perspektywy mitem demokracji wyborczej jest myślenie "szukam partii która ma program zbliżony do moich poglądów". To jest drugorzędne, jeśli nie trzeciorzędne kryterium. Naprawdę. Niewiele się to różni od postpeerelowskiego "a co ta partia mi da?". Kierowanie się w decyzji wyborczej partykularnym interesem jest zgubne, bo
Partia która ma dość konserwatywne poglądy jak zakaz aborcji ale przynajmniej proponuje, że twoje ciężko zarobione pieniądze zostaną dalej twoje


@Riiuku: Wydaje mi się, że politycy, którzy mają proste rozwiązania dla skomplikowanych problemów mają swoją definicję i nazywamy ich „populistami”. Czy jak nie ma pasiastych krawatów, to się już nie liczy?
ale przynajmniej proponuje, że twoje ciężko zarobione pieniądze zostaną dalej twoje


@Riiuku: super propozycja bulwo, a potem przychodzi memcen na wywiady i mówi, że w sumie żadnych konkretów na to nie ma i większość podatków musi zostać, socjale muszą zostać, a te niskie podatki to bajki do przyciągania idiotów. Jak widać nadal działa. Za to w zamordyzmie, szuryzmach, fanatzymie religijnym i ruskiej propagandzie konkretów im nie brakuje
@kot_z_wolnego_wybiegu: Nie traktuję tego jako "mniejszego zła". Za Sapkowskim: zło jest złem, nieważne mniejsze czy większe. O takich ugrupowaniach mówi się, że uprawiają "politykę ciepłej wody w kranie", a to dziś nie działa dobrze na wyborców. Bo nie ma wyrazu, krwi, czy też po prostu wysokiej antagonizacji. Ja po prostu od rządzących niewiele oczekuję na koniec dnia.
Partia która ma dość konserwatywne poglądy jak zakaz aborcji ale przynajmniej proponuje, że twoje ciężko zarobione pieniądze zostaną dalej twoje


@Riiuku: to o konfederacji? Nie rozśmieszaj mnie. memcen przecież osrał zbroje w sprawie podatków w wywiadzie do wp.pl. Ten nieuk nie potrafił nawet obliczeń podać. #!$%@?ć konfę, banda zamordystów,