Wpis z mikrobloga

Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób też skończyło bardzo ciężkie studia a nie zarabiają nawet 1/10 z tego. Coraz częściej lekarze w trakcie specjalizacji kasują wcale nie gorszy hajs w prywatnych klinikach. A i wasza postawa podczas "pandemii" też niczego nie poprawiła kiedy to chcieliście zmuszać ludzi do szprycowania się eksperymentalnym eliksirem.

Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi, elitą itp a w rzeczywistości większość lekarzy to przeciętne tłuki. Owszem, potrzeba determinacji żeby się obkuc na pamięć ale nie róbmy z tego rocket science. Co z tego że się uczucie na studiach anatomii, nazw poszczególnych mięśni po łacinie itd... I tak wszystko idzie w zapomnienie. Jak na każdym innym kierunku... Ostatecznie większość z was kończy tak, że przepisuje ludziom randomowe leki a jak człowiek chce wejść z wami w jakaś merytoryczną dyskusję to wyganiacie z gabinetu bo jak pacjent śmiał podważyć żałosny wysryw konowała. #!$%@? grupa społeczna. Ktoś, kto bije konia do skończenia jakichkolwiek studiów w Polsce tylko pokazuje, że na rynku jest swiezakiem i nie ma pojęcia i rzeczywistości.

#medycyna #zarobki #inflacja #zalesie #lekarz #zdrowie
Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 265
@Viado: Ja się najbardziej przejechałem na dermatologu. Prywatny, polecany, wizyta 250 zł. Czynne 8-21. Kazał co 2 miesiące przychodzić na przedłużenie recepty. Kiedy po bodaj 3 wizycie trwającej 30 sekund xD już się trochę wkurzyłem że to bez sensu, to ten mówi: "ale przecież widzę, że wszystko jest OK" i mi patrzy na twarz.

Problem w tym że ja wcale nie przyszedłem z twarzą, ale zmianami pod pachami i wcześniej wycinaniem
@Viado: NFZ leci w kulki, zamyka kolejne poradnie, likwiduje oddziały, ogranicza dostęp do świadczeń, a Ty masz pretensje do lekarzy, że śmieją cenić swoją wiedzę i umiejętności. Proponuję przekierować agresję w kierunku tego, kto wali całe społeczeństwo bez wazeliny, radośnie zgarnia składki i gówno za to daje.
Rynek medyczny rządzi się takimi samymi prawami jak każdy inny. Jest popyt na usługę za 800 zł/h, to czemu ktoś ma ją robić za
Największa dla mnie smutną niesprawiedliwością jest to że studenci medycyny za moje podatki za darmo wyuczą się zawodu i od razu #!$%@?ą na zachód. Z tego co mi wiadomo w niektórych krajach jest tak że przez pierwsze 5-10 lat nie możesz wyjechać z kraju w przeciwnym razie oddajesz wszystkie koszty swojej nauki. To było by dla mnie sprawiedliwe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Gatsby1997: Rozumiem, że chcesz to
@artur-hemingway czyli rozumiem, że badania zrobili ci na sorze lub przyjmując na oddział w trybie ostrodyzurowym w ramach nfzu, ponad który przedkladasz gabinet prywatny, gdzie prywatnie w zasadzie cię chłop tylko poklepał po plecach i powiedział jedz na SOR, z fartem elo, bo na SOR możesz się zgłosić bez skierowania.
rozumiem tez, że tego guza mózgu nie było, więc wychodzi na to, że jednak rację miał pierwszy lekarz, który stwierdził że pilności
@Sisal:

ja bym skończył z prywatnymi badaniami, jakim kur... Prawem rentgeny i inne mogą być używane prywatnie skoro kupione za NFZ.


Ale jaki sprzęt jest kupowany "za NFZ"? Z tego co wiem, to szpitale często kupują "za swoje", prywatne jednostki również.
Podpisany kontrakt na wykonywanie badań z NFZ to zupełnie coś innego, ale aby to wiedzieć to trzeba nie być ignorantem...
Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi


@Viado: to nie chodzi o to że im to wmawiają, ale to że lekarzy w PL jest za mało i mogą być chamami bo to są pany których szpital nie zwolni bo nie ma kim zastąpić, w PRL baby w sklepie też były chamskie bo decydowały "dostaniesz albo i nie"
@Viado: w sumie często to prawda.
Lekarze z którymi sie widzimy to znają się tylko na typowych chorobach i objawach.

A potem historie że od lekarza do lekarza, każdy mówi co innego co dolega i ostatecznie pojechali do Niemiec gdzie w maire szybko ustalono co to jest
@Viado: weź się wwlnij w głowę. Nie podoba się to nie idź prywatnie. Na tym polega wolny rynek że świadczą usługę za kare i cena jest normowania przez popyt. Usługa lekarska to taka sama usługa jak np zrobienie paznokci albo naprawa samochodu. Nie stać Cię to idziesz na nfz albo nie idziesz do lekarza. Proste
@artur-hemingway: Kiedy to nbylo? Od jakiegos czasu jest szybka sciezka onkologiczna (czy jakos tak) i takie badania maja priorytet. Rok temu dziadek mojego różowego mial podejrzenia nowotworu i w 6 tyg od wizyty w POZ gdzie bylo podejrzenie do wyciecia uplynelo (sciana wschodnia, wiec nie ma tam ndamiaru lekarzy)
  • 2
@Mirkosoft: 1. Jasne, nikt mnie nie zmusza ale nie mam innego wyjścia.
2. Durna odpowiedź. Tak samo można powiedzieć o każdej posadzie która polega na wyzysku społeczeństwa. Skoro to taka zajebista posada to czemu nie zostaniesz prezesem NBP? Wykonuję inny zawód który wybrałem i kocham ale każdy w końcu musi iść do lekarza.
3. Te ich wizyty wyglądają tak że jest zarezerwowane 20 minut a w rzeczywistości wizyta trwa 10 minut.
@Marek_Kodrat: nie do końca. Zwykły informatyk to nie filozofia. Programista to cięższy zawód. Ale to nie znaczy, że wszyscy to jacyś geniusze. W tym się odnajdują, ale jak w każdej grupie społecznej są tlukami we wszystkim innym albo mają durny charakter.

W sumie takie pisanie, która grupa jest gorsza to jest na takim samym poziomie jak gadanie, że posiadacze jakichś konkretnych rejestracji to najgorsi kierowcy. Generalizowanie i wrzucanie do jednego worka.
@dr_Batman: Jak nie wiesz jak rozmawiać z ludźmi to lepiej nie komentuj. Wiem, że na medycynie zajęć z komunikacji medycznej prawie nie ma, a szkoda. Najlepiej schowaj swoje ego w kieszeń i odpowiedz jak działa ten NFZ bo pyskowanie nie pomaga. Teksty typu NFZ daje 10 a możemy zrobić i milion też wszyscy znamy. Kasy jest malo to i kontraktów mało. Napisz lepiej po co trzymany jest w takim razie wolny
W tym kraju się po prostu nie opłaca być lekarzem, dlatego młodzi zdolni jadą na Zachód, gdzie się ich bardziej docenia. Polacy się starzeją, więc są większe kolejki i mniej dostępnych lekarzy, stąd i ceny w prywatnych gabinetach są większe.


Czy tak to powinno wyglądać? Pewnie nie, ale dopóki PiS będzie skąpić kasę na NFZ to tak to właśnie będzie wyglądało.


@pekak: 1. Obecnie nie ma sensu lekarzowi wyjezdzac z Polski
@naki2001: Wiec jak się nic nie wie w temacie to można się wypowiadac, ale jak się jest niemiłym to już nie? Nic dziwnego, że rządzi nami PIS ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tłumaczenie też nie pomaga. A tak chociaż mam frajdę z pyskówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak, mają obowiązek trzymać terminy na pilne, oraz na przesunięcie terminów. Jak pacjent czekał rok, a miał