Wpis z mikrobloga

@Aurezaliusz ale co w sumie konkretnie? Mi nic nie przychodzi do głowy, a uważam że to fajny sposób na promowanie aktywności nad Wisłą i promowanie Pragi albo dla po prostu przydatne mieszkańców okolic Portu Praskiego
  • Odpowiedz
  • 1393
@farbowanylisek
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most. Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln:

Koszt budowy całego odcinka S2, od węzła Warszawa Wilanów do węzła Wał Miedzeszyński, to ok. 758 mln zł. Koszt budowy nowego mostu na Wiśle, w kwocie ok. 190 mln zł, stanowił jedną czwartą wartości całego kontraktu.
  • Odpowiedz
  • 197
@farbowanylisek: ta inwestycja to po prostu typowa warszawska inwestycja robiona na #!$%@?, byleby tylko coś budować.

Nie zrobiono do niej w ogóle AKK - co też sam ratusz przyznał - po prostu Rafałek palcem po mapie zaznaczył i rzucił hajsem.

No i nie pomyślano, by oddzielić ruch pieszy i rowerowy - bez tego most pieszo-rowerowy finalnie nie jest ani dla pieszych, ani dla rowerzystów.
  • Odpowiedz
  • 125
@farbowanylisek Mi przeszkadza. Konkretnie to jej lokalizacja mi przeszkadza - jest zrobiona w miejscu w którym jest kompletnie zbędna, a na wysokości Mostu Poniatowskiego dalej nie ma fizycznej możliwości przejechana rowerem zgodnie z przepisami tak żeby kierowcy samochodów cię po drodze nie zabili.
  • Odpowiedz
@ChristianHorner:
Nie buduje, ale koszty to już chyba można porównać? Nie znam się na budowie mostów, ale jeśli postawienie przeprawy kosztuje +100mln niezależnie od tego czy jest kładką czy normalnym mostem to trzeba było zbudować to drugie. A jeśli kładka mogła być tańsza, ale kosztowała tyle bo musiała być jakaś "designerska" to tym bardziej absurd. Tak czy siak zmarnowane pieniądze.
  • Odpowiedz
@farbowanylisek sama kładka oczywiście nie przeszkadza. Przeszkadza podejście um. Do wydawania pieniędzy. Tyle ulic w warszawie nie ma jeszcze kanalizacji, wodociągów czy zasranego światłowodu. Tak wiele szkół jest przepełnionych i działających na dwie zmiany. Zakorkowane i dziurawe drogi.
kładka ma priorytet bo turyści. #!$%@?ć mieszkańców co się na to składają
  • Odpowiedz
i jeszcze kwestia tej ścieżki rowerowej - no #!$%@?, ja rozumiem że rekordy na stravie są bardzo ważne, bo sam tak jeżdżę, ale naprawdę nikomu się nie stanie krzywda jak kilkaset metrów przejedzie prędkością taką jaką się pokonuje tunele na wschodnim, naprawdę xD
  • Odpowiedz