Wpis z mikrobloga

Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób też skończyło bardzo ciężkie studia a nie zarabiają nawet 1/10 z tego. Coraz częściej lekarze w trakcie specjalizacji kasują wcale nie gorszy hajs w prywatnych klinikach. A i wasza postawa podczas "pandemii" też niczego nie poprawiła kiedy to chcieliście zmuszać ludzi do szprycowania się eksperymentalnym eliksirem.

Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi, elitą itp a w rzeczywistości większość lekarzy to przeciętne tłuki. Owszem, potrzeba determinacji żeby się obkuc na pamięć ale nie róbmy z tego rocket science. Co z tego że się uczucie na studiach anatomii, nazw poszczególnych mięśni po łacinie itd... I tak wszystko idzie w zapomnienie. Jak na każdym innym kierunku... Ostatecznie większość z was kończy tak, że przepisuje ludziom randomowe leki a jak człowiek chce wejść z wami w jakaś merytoryczną dyskusję to wyganiacie z gabinetu bo jak pacjent śmiał podważyć żałosny wysryw konowała. #!$%@? grupa społeczna. Ktoś, kto bije konia do skończenia jakichkolwiek studiów w Polsce tylko pokazuje, że na rynku jest swiezakiem i nie ma pojęcia i rzeczywistości.

#medycyna #zarobki #inflacja #zalesie #lekarz #zdrowie
Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
@JuliaKowalczyk1960: nigdy nie byłem w gimnazjum. Biali ludzie spokojnie te kilka dyszek miesięcznie teraz wyciągają - trochę latek od 2001 już minęło. Każdy specjalista może robić gdzie chce i nie będzie ograniczany płacami jak pisowskie niziny społeczne.
  • Odpowiedz
@Viado: Jakbyś skończył nawet w połowie tak ciężkie studia to wiedziałbyś czym są koszty prowadzenia placówki np medycznej czy biznesowej. I zrozumiałbyś, że z tych 300zł lekarz dostaje najwyżej połowę, i jest to jego przychód nie dochód. Jakbyś myślał trochę bardziej, zamiast produkować PISową szczujnie na lekarzy to byś się pokapował, że nie na każdą wizytę przyjdzie pacjent, a nie każdy skreślony termin to pacjent.
  • Odpowiedz
@Viado: xD ja ostatnio za wymianę opon dałem 200 zł, wymiana 20 minut, dniówka 6480 dniówki dla takiego robola z warsztatu samochodowego, lekarz spokojnie mógłby wołać po 1000 zł
  • Odpowiedz
@dwa_szopy: Pacjenci sami się orają, większość badań i prowadzenie chorób tarczycy jest w ramach POZ na NFZ, za darmo. Ale jak Polaczek musi usłyszeć od specjalisty że ma brać 50 Eutyroxu, to ja już nic nie poradzę. Jak mówię to starym babom w POZ to patrzą na mnie z politowaniem, bo przecież chodzą do specjalisty xD
  • Odpowiedz
@naki2001: XD lol jak nie wiesz jak działa NFZ to się nie odzywaj. Jak im NFZ płaci za 10 zabiegów, a mogą zrobić 20, to oczywiście że bedziesz czekał rok. Jak to prywatna klinika to ciul ci do tego i NFZetowi co robią w powstałym czasie na swoim własnym prywatnym sprzęcie, z własnym personelem.
  • Odpowiedz
@Viado: to czemu nie jesteś lekarzem i sam nie tzrepiesz tego hajsu xD nie płacisz lekarzowi za te 5 czy 15 min które ci poświęci tylko za jego wiedzę którą nabywał 10 lat conajmniej niezarabiając w tym czasie z tego zawodu
  • Odpowiedz
@nastynas: -lekarze w koncu zarabiaja godziwe pieniadze za lata ciezkiej nauki = zle i wina pisu
-lekarze wczesniej zarabiali 3000 brutto i wyjezdzali z kraju zmieniac niemcom pampersy = zle i wina pisu xD
  • Odpowiedz
Nie przesadzaj z tym ze z 269zl za konsultacje to zarabia lekarz.
Polowe bierze pewnie kliknika jesli w takiej przyjmuje + podatki. Plus to nie jest tak ze kazdego dnia ma pelne oblozenie, jak ma 3/4 oblozenia dziennego to i tak juz dobrze.
  • Odpowiedz
@Viado:
1. Czy ktoś Cię zmusza do korzystania z prywatnego lekarza? Może chciałbyś żeby ich ubezwłasnowolnić i zmusić do świadczenia usług?

2. Skoro to jest taki zwykły zawód jak każdy inny to dlaczego sam nie zostaniesz lekarzem? Albo dlaczego tych lekarzy jest tak mało?
Ewidentnie jest ich mało o czym najlepiej świadczą ceny które sam przytoczyłeś. Ceny są warunkowane popytem oraz podażą.

3. Idiotyczne jest przeliczanie ceny wizyty na stawkę godzinową
  • Odpowiedz
@j3sion: Ale chodzi o to, że medycyna nie ma jednolitych wytycznych na świecie i jakieś wyniki badań, które w jednym kraju będą oznaczać chorobę leczoną lekiem X, w innym nie będą chorobą, a do tego lek X nie jest tam dostępny na rynku. I tak tych nieprawidłowości będzie w nieskończoność. Tak jak mówiłem, AI zmieni medycynę ale nigdy nie zastąpi lekarza, po prostu dlatego, że „schematyczne” choroby nie istnieją

Najprędzej będzie
  • Odpowiedz
@Viado moja żona ostatnio była na wizycie kontrolnej, prywatnie i lekarz oglądał nogę dosłownie 10 sekund, 3 min pisał na komputerku tłumacząc przy okazji jej że wszystko jest ok. W recepcji pani wystawiła rachunek na 200 zł. Pomyślałam sobie wtedy: więc taka jest tajemnica RangeRoverów i nowych bemek na parkingu przed kliniką. Pazerne na kasę świnie, bez przyzwoitości.
  • Odpowiedz
@Viado: Wydaje mi się że jest to na tyle odpowiedzialna profesja że te 270zł szału nie robi . W 20 minut lekarz może cie zdiagnozować to nie psychiatra abyś siedział godzine i rozmawiał o wypadającym hemoroidzie z dupska
  • Odpowiedz