Wpis z mikrobloga

Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób też skończyło bardzo ciężkie studia a nie zarabiają nawet 1/10 z tego. Coraz częściej lekarze w trakcie specjalizacji kasują wcale nie gorszy hajs w prywatnych klinikach. A i wasza postawa podczas "pandemii" też niczego nie poprawiła kiedy to chcieliście zmuszać ludzi do szprycowania się eksperymentalnym eliksirem.

Wmawiają wam na tych studiach że jesteście lepsi, elitą itp a w rzeczywistości większość lekarzy to przeciętne tłuki. Owszem, potrzeba determinacji żeby się obkuc na pamięć ale nie róbmy z tego rocket science. Co z tego że się uczucie na studiach anatomii, nazw poszczególnych mięśni po łacinie itd... I tak wszystko idzie w zapomnienie. Jak na każdym innym kierunku... Ostatecznie większość z was kończy tak, że przepisuje ludziom randomowe leki a jak człowiek chce wejść z wami w jakaś merytoryczną dyskusję to wyganiacie z gabinetu bo jak pacjent śmiał podważyć żałosny wysryw konowała. #!$%@? grupa społeczna. Ktoś, kto bije konia do skończenia jakichkolwiek studiów w Polsce tylko pokazuje, że na rynku jest swiezakiem i nie ma pojęcia i rzeczywistości.

#medycyna #zarobki #inflacja #zalesie #lekarz #zdrowie
Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
Ale przecież Polacy płacą większą składkę zdrowotną i nawet nie mogą jej już odliczyć od podatku, więc jak to możliwe? Chyba ktoś tu zmyśla, bo przecież to niemożliwe, żeby PiS ruchał rodaków, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Viado ekhem, nie ma potrzeby zwracać się do lekarza specjalisty z prośba o wypisanie recepty. Tym może się zająć rejonowy POz, co więcej Ordynować leki oraz kontynuować recepty na substancje lecznicze mogą również pielęgniarki, polecam najpierw skorzystać z rejonowego poz :3
Pozdrawiam piekegniarka Natalia :)
  • Odpowiedz
@naki2001: A co uwazasz nie ma żadnej szansy że dorabiasz sobie coś czego nie ma, skoro napisałam może? Bardzo arogancko z twojej strony.
Ja się nie dziwię, ja po prostu wiem że obie strony sobie zasłużyły na taki stan rzeczy. W wypadku dzieci jest najgorzej, bo rodzice zapychają poradnie specjalistyczne kompletnie błachymi problemami, bo nie da się im czegoś wytłumaczyć dopóki nie powie specjalista. Dokładają do tego lekarze ktorzy pod naciskiem
  • Odpowiedz
@dr_Batman: nie szalej już tak dziewczyno z tą edukacją (wkuwanie rzeczy o których potem z dumą ogłaszacie że 2% były przydatne i słuchanie zboczonych żartów elity profesorskiej). jak chcesz być wynagrodzona za to że studiowałaś 1 rok dłużej niż przeciętny magistrant i twoje życie zawodowe zamiast 40 lat ma 39 to możesz dostać mnożnik 40/39 do średniej krajowej, chyba uczciwe.
  • Odpowiedz
@sotilas: no 110 zł/h na fakturze (a więc zapłać z tego jeszcze PIT i ZUS) to nie są jakieś duże pieniądze jak nie masz robackiego wykształcenia. (tak wiem, masz habilitacje z super wspaniałej ale równie bezużytecznej dziedziny, trzeba było zostać konkuterowcem a w swoje pasje bawić się po godzinach). A jak masz jeszcze dojeżdżać do roboty zamiast pracować zdalnie to naprawdę słaba opcja, szczególnie że to pewnie POZ na 2-3h ze
  • Odpowiedz
@Viado: Przecież nie tak dawno sraliście si ena wypoku o podwyżki dla niech.
Kolejny dowod na to, ze nie myślicie tylko powtarzacie lewackie populizmy zeby walczyć z pisem. Jak pis nie chce dac podwyzki, to wtedy trzeba, jak pis nic nie mowi to "coraz wiecej ludzi jest cietych"
  • Odpowiedz
@sotilas: xDDDD Lubie takie #!$%@?, praca jak każda inne itp itd, a jak przychodzi do ewentualnie umierania to nagle życie jest świętością. A pomiędzy stoi lekarz z tą niby gówniana edukacją. PS. Nie rok, a rok i 18 miesięcy edukacji ekstra.
  • Odpowiedz
@Viado: o #!$%@? jaki cebulak, jak może być że ktoś zarabia lepiej ode mnie, przecież lekarz to powinien zarabiać tyle co czyściciel sraczy xDDDDDDDDD poza tym za takie ceny podziękuj organizacji nfz, już od wielu lat lekarze proponują zmiany na korzyść ich i pacjentów ale kolejne rządy srały na nie rzadką sraką
  • Odpowiedz
@sotilas: na etacie to sporo. Ale NIKT takich pieniędzy nie daje na etacie, szczególnie państwowym. Taką kasę masz na kontrakcie "za fuchę". Jak jesteś ogarniętym inżynierem (moja działka to robotyka/IT/AI) to spokojnie takie pieniądze zarabiasz na kontraktach rok po studiach na których się nie #!$%@?łeś no i oczywiście wykazujesz minimum zainteresowania w szukaniu pracy.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Nie widzę tego "może". Niczego nie staram sie dorabiać, napisałem jak wyglądała rozmowa i że jest to niejasne jak te kontrakty są realizowane. Cieszę się, że jednak później napisalas jak może być, mimo że dalej wołałaś pyskowac. Pilnuję się żeby nie być aroganckim i czytam kilka razy zanim coś skomentuję, więc nie, nie uważam, że odpowiedziałem Ci arogancko.
Stoisz po jednej ze stron i nie przyjmujesz argumentów innych mówiąc, że
  • Odpowiedz