Wpis z mikrobloga

@Gradi_: okres przedświąteczny to czas zaharowywania się co roku:
-- mycia okien w tą pogodę i leżenia potem w najlepszym przypadku z ostrym przeziębieniem, ew. zapaleniem płuc,
-- ogólnie sprzątania łącznie z praniem ręczników czystych wyciągniętych z szaf,
-- planowaniem od kilku tygodni zakupów, kolejności gotowania,
-- wykańczaniem się gotowaniem do późnych godzin nocnych,
-- zamartwienie się, że "sernik nie wyszedł", albo "spękał",
-- szykowaniem nerwowym koszyczka, szukanie baranka itd.,
--
@Yenn_z-Wyspy7Slonc tez jestem za tym żeby zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzac, ale mimo wszystko jest to okres gdzie warto spotkać się z rodzina, albo ogarnąć podstawowe rzeczy zamiast leżeć przy kanapie. Nikt nigdzie nie napisał, ze wszystko ma robić kobieta.
@Gradi_: ja tam nie oczekuję od kobiety dzikiego sprzątania na święta, bo mam je tam gdzie syrenka warszawska trzyma tarczę #pdk natomiast zwracam dużą uwagę czy kobieta utrzymuje porządek na codzień - sprzątanie kuchni po gotowaniu, dbanie o swoje ubrania i regularne pranie, utrzymywanie porządku w swoich półkach/szafkach.
Kup sobie myjkę do okien, polecam mega dobrze i szybko myje szyby no jedynie ręcznie to musisz wiadomo umyć ramy okien. Odkąd mam to urządzenie to mycie okien to mega przyjemność po tym jak widzisz że po 2 minutach roboty szyba jest czyściutka i przezroczysta i to niskim kosztem roboty.


@lentilek: mam i czasem sprzątaczka używa.
@Gradi_: okropny post XD typy takie jak OP, przyznajcie po prostu że macie ból dupska że kobiety nie chcą być już tylko waszymi gosposiami i kuchtami. Idylliczne święta = nieodpłatna, niedoceniona praca kobiet. Tradycyjna "wartościowa dziewczyna" z twoich marzeń to żona która bez zająknięcia przygotuje menu, zrobi do niego ogromne zakupy, ugotuje kilkanaście dań (śniadaniowych, obiadowych + ciasta), umyje okna i posprząta cały dom, przygotuje świąteczne dekoracje, zadba o świąteczne tradycje
@Gradi_: tytuł wprowadza w błąd bo sugeruje, że one kiedykolwiek hołdowały tej tradycji. Jeśli nigdy nie kiwnąłeś palcem przy świątecznych porządkach i w kuchni to nie możesz mówić, że porzucasz tradycję tylko, że ją w ogóle odrzucasz
@szybki_zuk: #!$%@? mycie okien xd. Mam dom 3 piętra bo piwnica jest parterem. Mam 12 okien plus dwa balkony i jeden wielki taras. Mycie tych okien zajmuje mi 3h podczas których piorą się firany- bo wieszam mokre, żeby nie prasować. Typiary mieszkające w kurniku klatkowym z 3 oknami, których umycie zajmie maks pół godziny narzekają jak to ciężko xD Niech mąż kupi karchera do mycia szyb.
@Gradi_: też mam w piździe święta i nie zamierzam wykorzystywać czasu wolnego do sprzątania "na pokaz". Sprzątać trzeba cyklicznie, a nie od święta. Z idiotycznymi tradycjami trzeba zerwać. Kobieta ma absolutną rację - żyjemy w czasach gdy zapierdzielamy cały tydzień i wolne nie jest po to, aby spędzać je na kolejnym zapieprzaniu.
okropna polka jak mogła okien nie umyć D: co sobie sąsiedzi pomyślą. ukrainka by na pewno umyła i nie byłoby wstydu na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)